Pohled do historických statistik. Co nás čeká a nemine?

Statistická smršť
ST 20. 7. 2016
Jsou to již více než tři měsíce, co znojemský klub zaznamenal jeden z největších úspěchů své dosavadní historie. Po vydařené sezóně došlo k výraznější přestavbě kádru, přesto ale na jihu Moravy zůstalo několik jmen, jenž mohou pomýšlet na prolomení významného milníku ve znojemském dresu.

Peter Pucher má na dosah překonání dalších významných milníků

Při pohledu na složení kádru znojemských Orlů pro sezónu 2016/2017 je vidět spousta výrazných hráčů, kteří mají v následujících měsících tvořit produktivitu týmu a oslňovat fanoušky svými výkony. Jedno jméno ovšem ční nade všemi. Je jím Peter Pucher, který láme jeden rekord za druhým a právem je fanoušky přezdíván "znojemský Jágr".

V uplynulé sezóně překonal rodák z Prešova metu 1000 utkání v nejvyšších soutěžích, v boření historických milníků by měl pokračovat i letos. A to de facto ve všech možných aspektech. Aktuálně má na svém kontě již 697 ligových zápasů v dresu Znojma, na 700. duel proto může dosáhnout už ve třetím kole na ledě Klagenfurtu. Během takto obrovské porce odehraných utkání se dokázal dostat na dostřel hranici 200 gólů, ke kterým mu zbývají pouhé čtyři zásahy. Do kulatého počtu 400 asistencí mu chybí devět nahrávek a s aktuálním skóre 587 se blíží magickým 600 kanadských bodů.

Ačkoliv slovenský centr suverénně vládne historickým tabulkám znojemského hokeje, blízko překonání osobních milníků jsou i další hráči. Jan Lattner dohání hranici 200 bodů (aktuálně 182), 100 gólů (89) a 100 nahrávek (93). David Bartoš a Jan Šeda se pokusí překonat metu 100 bodů (Bartoš má aktuálně 98, Šeda 84).