Podruhé doma proti favoritovi, řítí se Býci ze Salzburgu

9.9.2017 | Lukáš Peroutka

Po úspěšně zvládnutém otvíracím duelu proti Linzi čeká na znojemské hokejisty druhý silný protivník. Opět doma přivítají Red Bull Salzburg, ambiciozní a bohatý klub patřící mezi jasné kandidáty na titul. Uzmou Orli body i druhému silnému soupeři? Přijďte je podpořit v neděli od 17:30!

» Hvězda soupeře
497 zápasů v EBEL, 607 bodů. Čísla mluví jasně, John Hughes je obrovskou ofenzivní zbraní soupeře, ve Znojmě ale bude pro zranění chybět

Po dvou titulech přišlo na Salzburg v loňské sezóně vystřízlivění. V semifinále s Klagenfurtem vedli v sérii 2:0 na zápasy, jenže pak přišel rychlý konec. Čtyři prohry za sebou, vypadnutí a o něco delší letní pauza, než v Mozartově městě čekali. Kádr i trenér Greg Poss však zůstali prakticky beze změny, přišlo tradičně několik posil ze zámoří, mezi nimiž vyniká kanadský obránce Julien Brouillette se zkušenostmi z NHL.

K tomu má tým podporovaný koncernem Red Bull k dispozici opět jeden z nejkvalitnějších týmů v lize plný zkušených jmen, rakouských reprezentantů i zámořské dravosti.

Salzburg začal sezónu už v srpnu duely Ligy mistrů, v nichž ze čtyř pokusů zvítězil jen jednou, doma nad Banskou Bystricou. V odvetě na Slovensku i dvou duelech s finským Tampere ale prohrál a nevyvedl se mu ani páteční start do EBEL. Na domácím ledě překvapivě podlehl 3:4 Dornbirnu, když rozhodující gól inkasoval 29 vteřin před koncem.

Znojmo má naopak po vítězné premiéře s Linzem první body na kontě a vyhlíží druhého atraktivního soupeře během tří dnů. "Salzburg je snad možná ještě silnější soupeř než Linz, ale budeme chtít hrát stejně jako v pátek a chceme uspět," burcuje brankář Marek Schwarz, který v prvním zápase zastavil 44 pokusů soupeře.

Orli stále drží s bohatým soupeřem aktivní historickou vzájemnou bilanci, přestože v poslední době se více daří rudým býkům. Ve Znojmě aktuálně drží vítěznou sérii čtyř utkání v řadě, vyhráli také všechny duely minulé sezóny. "Znojmo dobře známe. Víme, jaké má silné i slabé stránky. Nečeká nás v Česku nic jednoduchého a potřebujeme dobrý výkon od všech hráčů sestavy," upozorňuje trenér Greg Poss.

Upozornění pro návštěvníky

Upozorňujeme, že v platnosti zůstávají následující organizační opatření:

• zákaz kouření v prostorách celého zimního stadionu
  • zákaz stání u zábradlí na podélných stranách stadionu
  • po vstupu na stadion je východ ven na vrácenku možný až v 1. přestávce utkání

Více informací najdete v sekci Návštěvní řád.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
38 17 16 2 3 124:124

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 6. 8.
body 2 0
aktuální forma Znojmo – Linz 3:2p Fehérvár – Dornbirn 3:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 2 body (0 + 2) Julien Brouillette, 2 body (1 + 1)
nejproduktivnější obránce Jan Pohl, 1 bod (1 + 0) Julien Brouillette, 2 body (1 + 1)
brankář Marek Schwarz (95,45 %) Luka Gračnar (88,2 %)
využití přesilovek 0 % 37,5 %
úspěšnost oslabení 85,7 % 100 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #16 Milan Zrnić
Čároví rozhodčí:#51 Marton Nemeth, #86 Natasha Pagonová

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Bořuta, Lattner, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Špaček, Guman, Novák.
Gračnar – Brouillette, Heinrich, Trattnig, Generous, Pallestrang, Raymond, Viveiros, Wachter – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Welser, Duncan, Harris – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Baltram, Hochkofler.

» Zápasový bulletin ke stažení zde.