Podali jsme zodpovědný výkon, musíme na něj ale navázat, ví Tomáš Plíhal

Rozhovory
SO 20. 1. 2018
Tomáš Plíhal se prosadil střelecky poprvé od osmého prosince a hned z toho byly tři body pro Znojmo. V rozhovoru hodnotí zápas, ale také plány do nadstavbové části.

Jak hodnotíte zápas?
Bylo to těžké, dostali jsme rychle první gól. Trochu nás to po té brance sundalo dolů. Měli jsme tam nějaké šance, ale bohužel soupeř z rychlého protiútoku zvýšil na dva nula. Vypadalo to špatně, ale zvedli jsme se. Řekli jsme si, že musíme hrát pořád svoji hru. Klíčové bylo, že jsme proměnili šance, které jsme si vypracovali. Zápas jsme otočili a vyhráli jsme. Podali jsme zodpovědný výkon.

Jaké byly pokyny po první třetině?
Nic speciálního. Chtěli jsme hrát pořád stejně, co jsme si řekli. Věci, které tady máme nacvičené. Celý zápas jsme odmakali a nakonec se k nám to štěstíčko otočilo.

V osobně jste vlastně snížil gólem na 1:2. Na gólový zásah jste čekal téměř měsíc a půl. Ulevilo se vám?
Jasně, já jsem hrozně rád, že to tam konečně padlo. Ve výsledku je ale jedno, kdo ty góly dá. Pro nás mají tři body v této situaci obrovskou hodnotu.

V posledních zápasech základní části si chcete před nadstavbou zlepšit zejména sebevědomí…
Jdeme zápas od zápasu. I ty zbylé zápasy jsou důležité, protože můžeme vybojovat nějaké bonusové body do nadstavby, takže chceme udělat nějakou sérii výher. Nakoplo by nás to. Tým se teď posílil o nějaké hráče, kteří se tu musí usadit. Dnes jsme podali dobrý výkon. Pokud takto budeme hrát i nadále, tak máme velkou šanci v nadstavbě postoupit do play-off.

V předchozích utkáních jste inkasovali až příliš často, zaměřovali jste se proti Bolzanu více na defenzívu?
Do obrany jsme jezdili a soupeři se snažili zabránit v tvorbě šancí, což se nám podařilo. Soupeř jich měl v zápase poměrně málo, takže můžeme hledat jen pozitiva. Stále je ale potřeba zlepšovat se.