Po domácím víkendu odjíždí Orli pro body do Vídně

PO 16. 2. 2015
Znojemští hokejisté pokračují v honbě za co nejlepším umístěním v nadstavbě, do cesty se staví Vídeň. Právě tam Orli v úterý odcestují, aby se utkali o důležité dva body s přímým konkurentem o čtvrté, potažmo třetí místo. Vídeň poslední dva zápasy prohrála, Znojmo tak bude chtít využít situace, a Caps o body také oloupit. Utkání začne v úterý v 19:15.
» Hvězda soupeře
Jedenatřicetiletý Matt Zaba drží poslední obrannou linii Vídně již třetí sezonu, nutno podotknout, že úspěšně. I díky němu je Vídeň v posledních sezonách brána jako aspirant na titul.

Po skvělém vstupu do sezony bylo u Vídně nabíledni, že bude považována za jeden z největších, ne-li největší klub s šancí na titul. V listopadu ale Orli nastartovali černou sérii Vídně, kdy se propadala tabulkou až téměř pod hranice první šestky. Před zahájením nadstavby se ale Caps zmátožili a do play-off postoupili ze čtvrtého místa. Nejdříve porazili Villach, už vše vypadalo dobře, pak ale podlehli na domácím ledě Linzi a naposledy v Salzburgu schytali čtyřgólový debakl.

„Bědování nám nepomůže. Musíme dát hlavy vzhůru, následující týden pro nás bude rozhodující. Musíme se plně soustředit na hru se Znojmem, chceme si zajistit třetí příčku,“ nechal se slyšet asistent hlavního trenéra Vídně Phillipe Horsky. V případě prohry může Vídeň spadnout až na šestou příčku.

Orli po třech nadstavbových zápasech okupují pátou příčku v nadstavbové tabulce o skóre před Fehérvárem, ale na třetí Vídeň jí chybí pouhopouhý bod. I proto jsou znojemští hokejisté odhodlaní dát do zápasu vše. Dokázali to v minulém zápase proti Fehérváru, kdy po dvou nezdarech naplno bodovali díky trpělivé obraně a organizovanému útoku.

„V nadstavbě chceme dát šanci všem hráčům v kádru, tak aby byli stoprocentně připraveni pro play-off. Náš cíl je po nadstavbové části skončit do čtvrtého místa, ale rozhodující zápasy teprve přijdou. Ve Vídni ale rozhodně chceme předvést to nejlepší, co umíme, a dovézt si odtud body,“ prohlásil znojemský lodivod Jiří Režnar. Orlům v zápase nepomůžou Jan Lattner s Jiřím Klimíčkem, kteří léčí svá zranění.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 5 13 2 5 64:94

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 5. 3.
body 2 3
aktuální forma Znojmo – Fehérvár 2:1
Znojmo – Salzburg 1:2
Linz – Znojmo 4:3
Salzburg – Vídeň 4:0
Vídeň – Linz 3:5
Villach – Vídeň 1:2
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 39 bodů (15 + 24) Kris Foucault, 44 bodů (20 + 24)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 29 bodů (8 + 21) Jamie Fraser, 29 bodů (6 + 23)
brankář Chris Holt (91,11 %) Matt Zaba (91,32 %)
využití přesilovek 25,93 % 21,76 %
úspěšnost oslabení 80,10 % 78,53 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #64 Thomas Loicht, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Bořuta, Nemčík, Havel, Štach, Sova, Grof, Bača – Šedivý, Klhůfek, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Beroun, Šeda, Abdul – Novák, Bartoš, Číp.
Zaba –Carson, Fraser, Iberer, Lakos, Klimbacher, Peter – Ferland, MacArthur, Foucault – Magowan, Watkins, Fisher – Nödl, Bois, Sylvester – Puschnik, Schiechl, Hartl – Schlacher.