Po čtyřech letech se ve Znojmě představí Záhřeb

SO 23. 9. 2017
Poprvé v letošním ročníku si Orli vyzkouší herní plán se dvěma zápasy během dvou dní. Po sobotní výhře nad Dornbirnem čeká Jihomoravany další soupeř. Tentokrát do Nevoga arény zavítá chorvatský Záhřeb. Nedělní duel startuje v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Klub z hlavního města Chorvatska se po čtyřech letech strávených v KHL rozhodl pro návrat do EBEL, jehož součástí byl již dříve. Pro soutěž se jistě stal příjemným zpestřením a může navázat na své úspěšné předešlé působení.

Prozatím patří Medveščaku po pěti odehraných zápasech osmá příčka. Stihl již nasbírat šest bodů, v základní hrací době porazil ve svém doposud posledním utkání Graz, další dva již dříve vydoloval nad Dornbirnem a jeden přidal s Fehérvárem. Tým, v jehož jádru jsou i dva Češi obránce Tomáš Kudělka a útočník Tomáš Netík, tak bude chtít ve Znojmě potvrdit vzrůstající formu a rozšířit bodovou sbírku.

Trenér Záhřebu Connor Cameron ale ví, že na jihu Moravy nebude snadné vyhrát. „Chceme se stále zlepšovat a zlepšovat. Znojmo je velmi silný tým, navíc bude hrát doma. Ale my toužíme znovu zvítězit,“ prohlásil kanadský kouč.

Orli mají za sebou výborný start do ročníku podpořený hned čtyřmi vítězstvími v pěti utkání. Tentokrát se ale postaví chorvatskému soupeři, s nímž mají historicky negativní bilanci a naposledy se střetli na Nový rok 2013. Tehdy se ve Znojmě za nerozhodného stavu 1:1 muselo utkání rozlousknout až v samostatných nájezdech, které pro sebe získali hosté.

Family Weekend

Vedení klubu připravilo na víkendové zápasy proti Dornbirnu a Záhřebu speciální akci. Využijte Family Weekend a vezměte na hokej celou rodinu! V sobotu při koupi dvou vstupenek získáte jednu zcela zdarma. Více informací v článku zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 1 9 0 2 31:51

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Medveščak Zagreb
pozice v tabulce 2. 8.
body 11 6
aktuální forma Znojmo – Dornbirn 5:1
Fehérvár – Znojmo 1:2
Klagenfurt – Znojmo 3:1
Záhřeb – Graz 5:2
Dornbirn – Záhřeb 3:4p
Innsbruck – Záhřeb 3:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 6 bodů (2 + 4) Tero Koskiranta, 5 bodů (2 + 3)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 4 body (1 + 3) Marko Pöyhönen, 4 body (2 + 2)
brankář Marek Schwarz (95,30 %) Vilim Rosandić (93,80 %)
využití přesilovek 27,80 % 13,00 %
úspěšnost oslabení 90,00 % 85,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#14 Mark Lemelin, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí: #76 Matjaz Hribar, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Lattner, Bořuta, Hanousek, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák.
Rosandić – Pöyhönen, Tikkanen, Kudělka, Boivin, Deutsch, Privitera, Čepon, Simšič – Puskarich, Koskiranta, Netík – Olden, Morley, Balej – Zanoški, Aviani, Janković – Rajsar, Brine, Perkovich.