Pátek třináctého Orlům nepřál

Aktuální zprávy
PÁ 13. 10. 2006
Z n o j m o - Většinu zápasů, které se pro Znojmo vyvíjely nepříznivě, dokázalo otočit ve svůj prospěch, ne tak v tento den. Pověstným katem nebyl tentokrát známý Jason, ale Jiří Vykoukal, jenž v prodloužení utnul naděje Orlů na vítězství. Hokej, který obě mužstva předváděla, byl opravdu vynikající. Příchuť hořkosti však zůstala na straně domácích, kteří odešli z ledu se ziskem jediného bodu, ale s pocitem dobře odvedené práce. Potvrzuje to po zápase střelec prvního znojemského gólu <b>Radim Bičánek</b>: „Bojovali jsme až do konce. V závěru jsme neměli štěstí a prohráli jsme, ale s výkonem můžeme být spokojeni.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Bičánek je v posledních zápasech velmi úspěšným střelcem. Svůj podíl na úspěších celého mančaftu ale vůbec nevyzdvihuje: „Spokojen jsem, když se daří týmu a teď to poslední dobou vůbec nebylo špatné, takže spokojenost. Že to tam spadlo zrovna mně, to je štěstí. Kluci chodí dobře do brány, takže gólman kolikrát ani nevidí. Takže, když to prostřelím, tak to není ani tak moje práce jako práce celé pětky.“ Recept na přesné zásahy vidí jednoduše: „Je to všechno hrozně rychlé, není na nic čas, tak je lepší než nahrávat střílet to rovnou na bránu.“

Výsledek Sparty v předcházejícím zápase budil úctu, proto byla na místě poznámka o tom, zda se na soupeře nějak speciálně připravovali. „Věděli jsme, že Sparta bude po předchozím velmi vysokém vítězství v pohodě, tak jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany, což se nám většinou dařilo. Nemyslím si, že jsme vyrobili nějaké velké obranné chyby,“ přibližuje znojemský bek. Zvláště první sparťanská pětka mohla být pro Orly nebezpečná. Upozorňoval na to i Bičánek: „Hlaváč s Hlinkou jsou velmi dobří hokejisté a kdykoliv byli na ledě, tak jsme si na ně museli dávat pozor.“

Nakonec se karty rozdávaly v prodloužení. Orli měli všechny trumfy v rukou, když jim ještě soupeř nabídl přesilovku. Eso ale vytáhl nejzkušenější obránce Sparty Jiří Vykoukal, který rozhodl o definitivní dělbě bodů. Znojemský útočník Jaroslav Svoboda byl v hodnocení závěru zápasu patetický: „Prodloužení nebo nájezdy, to je vždycky loterie. Když jsme měli přesilovku čtyři na tři, tak jsme si asi věřili až moc, a tak to dopadlo. Nevím jestli to bylo nějakou ležérností nebo uspokojením, že už jeden bod máme. Podíváme se na video a uvidíme jestli, a kde se stala chyba.“

Trenér Hořava byl o něco konkrétnější: „Hokej je hra, která je založená na chybách. Nějaké chyby jsme udělali, to se stane. Neděláme z toho žádnou tragédii. Jedna chyba se tam stala, dostali jsme z ní gól a prohráli jsme.“ Jedním dechem ale dodává: „Sparta je vynikající mužstvo a navíc každý bod získaný v letošní extralize bude velmi cenný.“