Orlím zrakem: 15. kolo SPA - ZNO

PO 18. 10. 2004
Z n o j m o - Jediným týmem, se kterým se Znojmo letos nepotkalo ani v přípravě, ani v lize, je HC Sparta Praha. Sparťanům vstup do nového ročníku extraligy vyšel velmi dobře. Po třinácti zápasech se nacházejí na druhé příčce s pouhým jedním bodem ztráty na vedoucí celek Zlína. Dokázali vyhrát už deset utkání, zatímco Orli v neděli zvítězili teprve popáté. S šestnáctibodovým ziskem jim stále patří jedenácté místo za Pardubicemi a Karlovými Vary, které mají stejný počet bodů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Loni celkově třetí tým sehrál letní přípravu ve velkém stylu. Ze svých třinácti přátelských utkání jich devět vyhrál, ve dvou remizoval a dvě prohrál. Nová trojice trenérů Slavomír Lener, Leo Gudas a Marian Jelínek se budou po dvou letech znovu snažit proniknout na hokejový trůn a prvotním cílem je předčít svého městského rivala Slavii Praha.

Kádr byl před sezónou značně obměněn. Mužstvo opustili brankář Schwarz, obránci Srdínko, Šrek, Výtisk, Kuboš a Sloboda a útočníci Ujčík, Šimíček, Tomajko, Bartečko, Vondráček, Havelka, Špilár a Hromas. Někteří mladí hráči hostují v prvoligových týmech. Novými posilami zadních řad se stali Michal Dobroň, Martin Richter, Robert Schnábel, Jaroslav Kasík a po dobu výluky Karel Pilař z Toronta a Josef Melichar z Pittsburghu. Útočnou sílu zvýšili Michal Sivek, Tomáš Netík, Jindřich Kotrla, Pavel Kašpařík, Rostislav Olesz a trojice z NHL – Petr Nedvěd z Phoenixu, Jan Hlávač z NY Rangers a David Výborný z Columbusu.

Znojmo ví, co je jeho úkolem do následujících bojů – zabrat a pokusit se získat nějaké body. Tím by potvrdilo své vytoužené zlepšení. Díky dostatečně širokému kádru mohou být v sestavě nahrazeni stále chybějící Soudek a I. Rachůnek, nově se k nim přidal Vorel, který nenastoupil proti Vsetínu.

Přehled vzájemných zápasů