Orli vyrážejí směr jižní Čechy

PÁ 20. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté si středečním vítězstvím nad silnou Olomoucí zvýšili sebevědomí a už vzhlížejí k dalšímu zápasu. V rámci 22. kola první hokejové ligy zajíždějí na led relativně jednoduššího soupeře, celku HC Tábor, který se v tabulce nachází až na třinácté příčce s náskokem jednoho bodu před poslední Kadaní a Šumperkem. Duel začíná v 18:00.

Znojmo v posledním kole porazilo velmi silnou a favorizovanou Olomouc a ukázalo, že se mu v této sezóně proti silným týmům daří. Zato proti celkům ze spodních pater se Orli nedokáží bodově prosadit. Proti jihočeskému celku však budou chtít nepříznivou sérii zlomit. „Chtěli bychom bodovat, nemusí to být vítězství, ale po dnešním zápase bychom na body mít měli,“ prohlásil po zápase s olomouckou Morou kouč Jan Neliba.

Orli se tak díky vítězství udrželi v tabulce na pátém místě, co víc, na čtvrtou pozici nyní ztrácí jen tři body. Jejich soupeř, tým Tábora, je na tom podobně, ovšem na opačném konci tabulky. Momentálně se nachází na třinácté pozici, na desáté Benátky mu ale chybí pouhé dva body. Kohoutům se však v poslední době nedaří. V posledních třech zápasech nebodovali, plný počet si připsali naposledy před třemi týdny v utkání proti Berounu, když vyhráli na jeho ledě 4:2.

foto
⇒  Ivo Kotaška je nejproduktivnějším obráncem Tábora.

Nejproduktivnějším hráčem klubu je útočník Zdeněk Šperger, který odehrál 19 zápasů a připsal si 14 bodů (5+9). Zároveň je také nejlepším nahrávačem svého týmu. Nejlepším obráncem je s 10 body (3+7) znojemským fanouškům dobře známý Ivo Kotaška. V bodování +/- se nejvíce daří útočníku Jaroslavu Kocarovi (+8), nejtrestanějším hráčem je s 43 trestnými minutami Ivan Padělek. Brankářská jednička Josef Kučera zatím odchytal 668 minut s průměrem 2,87 a úspěšností 89,81%.

První vzájemný zápas Orlů a Kohoutů vyšel šťastněji pro Orly, leč drama se odehrávalo do poslední minuty. Znojmo sice po první třetině vedlo po trefách Kolafy a Sojčíka 2:0, hosté však dokázali během pěti minut druhé části vyrovnat. Nerozhodný stav 2:2 poté vydržel až do 55. minuty, ve které nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení, k exekuci se postavil Tomáš Hradecký a zařídil Znojmu tři body.

Trenéru Janu Nelibovi přibyla další nepříjemnost. Na seznamu zraněných přibyli další dva hráči, jmenovitě Jakub Svoboda a Peter Sojčík. U prvně jmenovaného Svobody se nejedná o nic závažného, znojemský útočník bere „pouze“ antibiotika, ovšem v sobotu ani v pondělí určitě nenastoupí. Ovšem u jeho spoluhráče Sojčíka je situace o dost vážnější, neboť kvůli zraněnému kolenu pro něj sezóna předčasně skončila.

Hlavní: Lukáš Klimecký (Přerov)
Čároví: Pavel Dřínovský (Brno), Jakub Svoboda (Jihlava)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, Mojžíš - Plášek, Haman, Havlík, Hradecký, Sedlák, Barus, A. Staněk, Meidl, Beroun

HC TÁBOR: Kovář - Kudrna, Černý, Jindra, Lukáč, Poživil, Kanov, Vomela, Havran, A. Padělek, Štrba, Kocar, Šperger, Nedorost, Rod, Kuchejda, Matušík, Voříšek, Mrkvička, Stejskal, Ferebauer