Orli touží po prvních bodech v CHL, získají je v odvetě proti Fribourgu?

SO 3. 9. 2016
Tři dny po prohře 2:5 ve Švýcarsku se znojemští hokejisté podruhé utkají v základní skupině Ligy mistrů proti celku Fribourg-Gotterón. Jeho lídr Roman Červenka byl dodatečně nominován na Světový pohár v Kanadě. Podaří se Orlům před svým publikem v neděli od 17:00 získat první evropské body?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Lídr Fribourgu Roman Červenka byl v sobotu dodatečně nominován do české reprezentace pro Světový pohár

Znojmo ve čtvrtek v 900 kilometrů vzdáleném Fribourgu okusilo sílu finančně silného soupeře, který patří k zakládajícím členům Ligy mistrů a touží po větším úspěchu na ligové či mezinárodní scéně. Český celek se držel statečně, dvakrát se dostal na dostřel, ale zápas jej stály individuální chyby.

Orli si vyzkoušeli, že při stoprocentním nasazení a obětavosti jsou s protivníkem schopni hrát a vytvořit si šance. Síla švýcarského celku ovšem spočívá ve velké vyrovnanosti všech útočných formací, které dokáží skórovat prakticky z každé pozice a nemilosrdně trestají každou chybu. "Soupeř takové úrovně je samozřejmě dokáže potrestat. Přitom ve hře jsme měli pasáže, kdy jsme soupeře nepustili z pásma," podotkl hlavní trenér Jiří Režnar.

V neděli před domácími fanoušky může jít o poslední domácí utkání v Lize mistrů. A Orli do něj rozhodně hodlají dát vše. "Prostě ten zápas musíme urvat," burcuje Jan Lattner. Ani porážka ještě Znojmu definitivně nesebere naději na postup do play-off, kam se z každé skupiny podívají nejlepší dva celky, ale bude muset následně uspět v Mnichově a zároveň doufat v pomoc Fribourgu.

Orlům stále chybí polský útočník Patryk Wronka, který za reprezentaci Polska absolvuje olympijskou kvalifikaci. Fribourg se bude muset obejít bez amerického útočníka Grega Mauldina, který ve čtvrtečním utkání utrpěl zlomeninu čelisti. Jinak jsou Švýcaři kompletní, a to včetně Romana Červenky, který byl místo Davida Krejčího povolán do národního týmu pro nadcházející Světový pohár.

Na jih Moravy by pak jako součást realizačního týmu soupeře měl přicestovat také David Aebischer, v současnosti trenér brankářů Fribourgu, dříve asi nejznámější švýcarský brankář na mezinárodní scéně a jednička Colorada Avalanche v NHL.

Nenechte si ujít jedinečný hokejový večer ve Znojmě proti jednomu z nejlepších hokejových celků Evropy. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketportal a v den utkání také na pokladnách zimního stadionu.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Lattner, Stehlík, Biro – Pucher, Kalus, Vodný – Hughesman, Číp, Bruijsten – Šeda, Beroun, Novák – Špaček, Bartoš, Györi – Csamango.
Conz – Leeger, Stander, Rathgeb, Schilt, Picard, Abplanalp, Rivera, Chavaillaz – Červenka, Ritola, Sprunger – Mauldin, Neukom, Pouliot – Neuenschwander, Mottet, Bykov – Loichat, Schmutz, Gustafsson.