Orli se pokusí střelecky chytit na Spartě

Naši soupeři
ČT 11. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli se v posledních utkáních potýkají se střeleckou nemohoucností a v tabulce jim patří po deseti zápasech desátá příčka. Dalším soupeřem, proti kterému se pokusí chytit střeleckou slinu bude Sparta. Pražané jsou prozatím na páté pozici se ziskem dvaceti bodů. Oba týmy se potkaly již v přípravě a Orli v Praze podlehli 4:5 v prodloužení. Páteční utkání začíná v T-Mobile Areně v 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V minulé sezóně se Orlům poti Spartě příliš nedařilo a získali pouze čtyři body. V prvním kole odjeli z Prahy s porážkou 1:2 a na domácím ledě získali pouze bod, když Sparta rozhodla zápas v prodloužení a radovala se z výhry 3:2. Ve třetím vzájemném utkání se Znojmo pomstilo vítězstvím 2:1 na ledě Sparty. Druhé střetnutí v Hostan aréně zvládli opět lépe Pražané, když přehráli Znojmo poměrem 3:1.

Sparta dokázala z deseti utkání sedm vyhrát a třikrát odcházela z ledu poražena. V posledních čtyřech utkáních si připsala nejprve skalp Pardubic, které porazila 4:0, poté vyhrála 4:3 v prodloužení na ledě Ústí. V dalším kole se v T-Mobile Areně představily vedoucí Budějovice a odvezly si vítězství 4:1. V minulém kole Pražané zavítali do Karlových Varů, které udolali 4:3 po nájezdech.

Jako brankářská jednička působí v týmu Sparty Tomáš Duba, který dříve odchytal jednu sezónu za Znojmo. V obraně nastupují například Jiří Vykoukal, Jan Hanzlík a Jaroslav Nedvěd, který se sešel v mužstvu se svým bratrem Petrem Nedvědem, jenž přišel z NHL. Pražané se mohou pochlubit i s dalšími kvalitními útočníky, kterými jsou mimo jiné Petr Ton, Tomáš Netík, Ľubomír Vaic nebo Michal Sivek.

Znojemští orli mají stále potíže s marodkou v obraně. Chybět budou Pavel Mojžíš, Lukáš Chmelíř a Lubomír Štach. Na straně domácí Sparty nemůže nastoupit obránce Ján Tabaček.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Švrček, Bičánek, Chvátal, Tesařík, Kotaška - Erat, Dopita, M. Růžička - Plášek, Haman, J. Svoboda - Padělek, Beroun, Meidl - Selingr, Demel, R. Procházka - Kucharczyk

HC SPARTA PRAHA: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Černošek - Zelenka, P. Nedvěd, M. Havel - Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Hromas, Langhammer, Podlešák