Orli premiérově přivítají chorvatské Medvědy

Aktuální zprávy
ČT 13. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Noví trenéři, dva vítězné zápasy a čtyři body do tabulky. Tak by se dal shrnout minulý týden z pohledu Znojma. Forma na jihu Moravy na rozdíl od venkovních teplot stoupá a nyní před Orly čeká další výzva v podobě ligového soupeře ze Záhřebu. Dokáže mužstvo trenérů Stloukala a Kučírka zvítězit i potřetí v řadě? Páteční zápas na znojemském zimním stadionu začíná v 19:15 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

KHL Medveščak Zagreb je druhým nejmladším účastníkem Erste Bank Eishockey ligy, teprve třetím rokem se chorvatský klub objevuje ve vybrané společnosti mezinárodní soutěže. Předešlé dvě sezóny Záhřeb ukončil vždy osmým místem po základní části, v té premiérové mu posléze vystavil stopku v semifinále play-off Salzburg, v loňském ročníku se stalo konečnou stanicí již čtvrtfinále s Klagenfurtem.

V právě probíhající sezóně se Záhřeb prozatím pohybuje kolem středu tabulky a s deseti získanými body drží sedmé místo. Medvědi měli v posledních dvou zápasech přetěžké soupeře. Na ledě úřadujícího mistra ligy ze Salzburgu podlehli po vyrovnaném průběhu utkání 6:4, v domácím medvědím doupěti přehráli Klagenfurt v poměru 5:4.

Právě do utkání s KAC nastoupili Záhřebští s novou tváří v brankovišti, osmnáctiletým chorvatským gólmanem Kresimirem Matem Tomljenovičem, jenž několik posledních sezón předváděl svůj hokejový um ve slovenských mládežnických ligách. Právě Tomljenovič má být alternativou za dva zraněné brankáře Roberta Kristana a Michaela Ouzase.

Také obranné řady pátečního soupeře znojemských hokejistů hlástí ztráty. Mimo hru je Geoff Waugh, v minulém dnech podstoupil akutní operaci slepého střeva Kanaďan Robby Sandrock. Tým se tak bude muset spolehnout především na nejproduktivnějšího beka Andyho Sertiche ( 3 + 3 ) či téměř dvoumetrového Sashu Pokuloka.

Útočná síla Záhřebu postrádá jednoho ze svých vůdců Joela Prpice, jenž kvůli zdravotním komplikacím prozatím do ligy nezasáhl. Chorvati tak sází především na Ryana Kinasewiche ( 4 + 5 ), tomuto Kanaďanovi zdatně sekundují Tomislav Zanoški ( 3 + 5 ) či šestatřicetiletý Frank Banham ( 2 + 4 ).

Oba týmy na sebe narazily již jednou, a to hned v úvodním kole Erste Bank Eishockey ligy. Záhřebští vstoupili do utkání bez rozpaků a nováček ze Znojma prohrával v polovině hry 3:0. Poté ale nastartoval i orlí motor a zásluhou dvou přesných tref Jana Šedy a gólu Martina Pláňka se zápas přehoupl až do prodloužení, posléze samostatných nájezdů. V nich se stal jediným úspěšným střelcem Ryan Kinasewich, který měl prsty ve všech čtyřech gólech svého týmu.

Z kabiny Orlů

Jan Platil vstřelil proti Salzburgu svůj první gól v dresu Znojma

Výměna koučů na znojemské střídačce přinesla do mužstva nový impuls a kýžený bodový úlovek. V minulém kole nastoupili Orli na domácím ledě proti úřadujícímu mistru ligy ze Salzburgu. Již v deváté minutě poslal své barvy do vedení premiérovým gólem v sezóně zadák Jan Platil, těsně před první sirénou jej ještě stihl napodobit Jan Šeda. Ve druhé třetině Red Bull snížil, ale závěrečné drama odvrátil Peter Pucher, který svou trefou pojistil vítězství v poměru 3:1.

Znojmo chce i nadále bodovat, proti houževnatému chorvatskému soupeři to však nebude jednoduché. „Myslím si, že Záhřeb bude bruslařsky ještě kvalitnější než Salzburg, který zatím není ve své stoprocentní formě,“ říká asistent hlavního trenéra Petr Kučírek.

Do utkání se Záhřebem vyjedou Orli v plné sestavě, do hry také zasáhne Martin Škadra, jenž měl v posledních dnech zdravotní potíže. Malý otazník visí nad startem Lubomíra Vosátka. „Luboš nedokončil čtvrteční ranní trénink, bolela ho noha, uvidíme, jak to s ním bude vypadat. Pokud nastoupí, tak budeme hrát na sedm beků a čtyři útoky, v bráně zůstává Filip Landsman,“ prozradil Kučírek.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Pavel Červeňák (CZE), Ulrich Erd (AUT)
Čároví: Florian Hofer, Andreas Hütter (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman - Platil, Vosátko, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk, Stehlík - Lattner, Šeda, Kanko - Říha, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Beroun, Haman, Podešva - Trojan.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Tomljenović (Vasiljević) – Pokulok, Delmore, Sandrock, Sertich, Martinović, Letang, MacAulay, Šijan – Naglich, Zanoški, Trukhno, Kinasewich, Koren, Rajsar, Banham, Brine, Morency, Blagus, Kanaet, Kostović.

Další zápasy 11. kola

LIWEST Black Wings Linz - UPC Vienna Capitals