Orli posilují útok, přichází produktivní Američan Adam Miller!

4.11.2017 | Lukáš Peroutka

Znojmo vítá novou posilu do ofenzivy. Je jí dvaatřicetiletý americký útočník Adam Miller, který EBEL dobře zná z vydařeného angažmá v Záhřebu. Poslední ročník strávil ve Francii. Naopak kádr Orlů opouští Marek Račuk.

Račuk se v úvodní části sezóny nedokázal prosadit podle představ, v 18 utkáních si připsal čtyři kanadské body za jeden gól a tři asistence. „Markovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mnoho zdaru v další kariéře," uvedl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Adam Miller

• téměř ve všech evropských angažmá se pohyboval kolem průměru bodu na zápas
  • mistr asijské ligy s týmem Nippon Paper Cranes (o rok později v něm působil i Colton Yellow Horn)
  • 2x bronzový v dánské lize s Fredrikshavnem
  • v americké ECHL se účastnil all-star game, vyhlášen nejlepším bruslaře

Nová tvář v orlím hnízdě Adam Miller pochází z amerického státu Michigan blízko hranic s Kanadou. Urostlý útočník po juniorské kariéře vystudoval univerzitu Ferris State, kde také čtyři roky působil v oceňované NCAA. Po třech ročnících v nižší soutěži ECHL, kde v sezóně 2009/10 nasbíral v 72 utkáních 86 bodů, začal Miller zkoušet štěstí v Evropě.

Průlomový pro něj byl ročník 2012/13 v dresu Medveščaku Záhřeb, za nějž zapsal 49 bodů a patřil k nejproduktivnějším hráčům. Po ročním působení v Asijské lize odehrál 15 utkání za Dornbirn, následoval přesun do dánského Fredrikshavnu. V tamní soutěži vyhrál mimo jiné cenu pro nejpilnějšího nahrávače a s týmem dvakrát dosáhl na bronzové medaile. Loňský ročník strávil ve francouzském Rouenu.

„Víme, že musíme zvýšit efektivitu naší útočné činnosti. Adam Miller v tomto ohledu splňuje naše představy, je to produktivní hráč, kterému se prakticky ve všech jeho klubech dařilo sbírat body. Slibujeme si od něj zvýšení kvality našeho prvního útoku, počítáme s ním i na přesilovky," řekl Dočekal.

Miller by se měl k týmu připojit během nadcházející reprezentační přestávky a poprvé v orlím dresu nastoupit 19. listopadu ve Vídni.

» Hráčská karta a statistiky Adama Millera

Sestřih nejlepších momentů Adama Millera:

Co jsme psali před lety