Orli poprvé venku! Na úvod se představí v Klagenfurtu

ČT 14. 9. 2017
Znojemští hokejisté po pětidenní pauze pokračují v cestě za dalšími ligovými body. V Klagenfurtu můžou protáhnout sérii neporazitelnosti a zároveň si připsat skalp dalšího favorita. Úvodní buly je na programu přesně v 19:15.
» Hvězda soupeře
Manuel Geier patří k základním stavebním kamenům rakouského celku

Klagenfurt sice vstoupil do sezóny poměrně dobře, když si v rámci hokejové Ligy mistrů dvakrát vyšlápl na francouzský Gap a dvakrát jen těsně podlehl elitnímu švédskému celku - Frölundě. Start do Erste Bank Eishockey ligy se však rakouskému celku příliš nezdařil. Nad jeho síly byl Graz a následně i Vídeň, přičemž ve zmiňovaných duelech inkasoval v součtu osmkrát.

Nedaří se zejména hra v oslabení, v níž soupeř z osmi pokusů hned třikrát uspěl. Útočník Thomas Koch si ale myslí, že problém je spíše v útočné fázi. "V prvních dvou kolech jsme sice nezískali ani bod, ale nehráli jsme vůbec špatně. Chybí nám důraz. Vytváříme si šance, ale nedokážeme je přetavit v branku," tvrdí.

Co se týče změn v kádru, v Korutanech se toho přes léto neodehrálo mnoho. KAC spoléhá na týmovou sehranost. Významnou ztrátou je odchod Žiga Panceho do konkurenčního Dornbirnu, jehož body by nově měli nahradit ostřílení útočníci Jon Rheault a Julian Talbot, kteří se v minulosti významně prosadili zejména v německé DEL. Kariéru pak ukončil ofenzivní zadák Mark Popovič, za něhož vedení Klagenfurtu angažovalo Richieho Regehra, hráče se starty v NHL a švédské hokejové lize.

V táboře Orlů panuje dobrá nálada. Znojemští se totiž v prvních dvou kolech vzepřeli všem prognózám a zdolali oba horké kandidáty na titul – Linz a Salzburg. Trenér Roman Šimíček však ví, že soupeři ještě nehráli své maximum: „Sezóna teprve začíná. Týmy jako Salzburg či Linz ještě půjdou s výkonností nahoru. My jsme měli delší přípravu, což se teď projevuje. Musíme dál makat naplno,“ burcuje lodivod Orlů.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
33 7 14 2 10 87:102

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC KAC
pozice v tabulce 3. 11.
body 5 0
aktuální forma Znojmo – Linz 3:2p
Znojmo – Salzburg 4:0
Klagenfurt - Graz 2:4
Vídeň – Klagenfurt 4:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 4 body (2 + 2) Manuel Ganahl, 1 bod (1 + 0)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 2 body (0 + 2) Richie Regehr, 1 bod (0 + 1)
brankář Marek Schwarz (97,10 %) Tomáš Duba (87,5 %)
využití přesilovek 27,30 % 25,00 %
úspěšnost oslabení 88,90 % 62,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #16 Milan Zrnić
Čároví rozhodčí:#69 Timo Ettmayr, #86 Natasha Pagonová

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Bořuta, Lattner, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák – Oščádal.
Madlener - Robar, Regehr, Kapstad, Fischer, Strong, Schumnig, Duller, Kernberger - Bischofberger, Hundertpfund, Rheault - Richter, Koch, Neal - Ganahl M., Talbot, Geier S. - Harand, Chettina, Brucker.