Orli pomohli nemocnému Davidovi k nové posteli

Charita
ČT 17. 12. 2015
Znojemský hokejový klub se zapojil do charitativní aukce sportovních předmětů, jejíž výtěžek byl věnován nemocnému Davidu Hofrichtrovi. Orli věnovali originální hraný dres Petera Puchera, o nějž se mezi zájemci strhl velký boj.

Do dobročinné aukce se zapojili zástupci několika sportovních klubů v Česku. Kromě Orlů věnovali své předměty také hokejová Sparta, Slavia, Plzeň, Zlín, Chomutov nebo Karlovy Vary. Výtěžek z dražby putoval Davidu Hofrichtrovi, postiženému svalovou dystrofií, na nákup nové postele, jenž mu umožní lepší život. Podporu Davidovi veřejně vyjádřil například také útočník Montrealu Canadiens Tomáš Plekanec.

Orli věnovali do aukce originální hraný dres Petera Puchera, v němž nastupoval k ligovým zápasům EBEL v sezóně 2014/15. Právě o tento dres se na konci aukce strhla největší přetahovaná a nakonec byl po dlouhém boji vydražen za úctyhodných 4 562 Kč. Stal se tak druhým nejdražším předmětem v aukci hned po dresu Václava Skuhravého. Celkový výtěžek 24 979 Kč z aukce byl předán Davidovi a před několika týdny se mohl začít těšit z vysněné nové postele.

„Orli Znojmo dlouhodobě myslí i na ty z nás, kteří v životě neměli štěstí. Jsme rádi, že jsme touto formou mohli pomoci dobré věci, a zejména nás těší, že o Peterův dres projevili účastníci aukce takový zájem. Touto cestou bychom jim chtěli poděkovat," řekl manažer Orlů Petr Veselý.