Orli po sedmnácti letech zavítají na led Komety

PO 5. 9. 2016
6399. Tolik dnů uběhlo od posledního vzájemného měření sil na ledě Komety. To však v úterý bude už pouze historie, Orli míří do Brna bojovat O pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Úvodní buly padne v 18:20.
» Hvězda soupeře
Martin Erat odehrál v NHL celkem 931 duelů. Od nové sezóny obléká dres Komety

Znojemští mají v posledním týdnu napilno. Úterní duel bude totiž už třetí v šesti dnech. Naposledy doma podlehli silnému Fribourgu poměrem 1:3, přestože svého soupeře dokázali výrazně přestřílet. Podle Jiřího Berouna jeho týmu chybí důraz v brankovišti. "Nedokážeme se před brankou soupeře prosadit. Už několikátý zápas. Oni zabrzdí a my to jen projedeme," hledal důvody prohry kapitán Orlů.

Kouč Jiří Režnar má kromě slabé produktivity útočných formací i jiné starosti. V nedělním zápase odkulhal do kabiny produktivní bek Libor Šulák. Pravděpodobně ale nejde o nic vážného. Nejistý je start Adama Hughesmana, který má nastřelený kotník z Fribourgu. Podobný problém trápí také Marka Györiho.

Po druhé třetině posledního utkání odstoupili i André Lakos a Peter Pucher. "Peter a André byli unavení, tak jsme je stáhli, aby byli připravení na Kometu. Jakub Stehlík se nevešel do sestavy, chtěli jsme zkusit Pavla Kadeřávka," vysvětloval lodivod Jiří Režnar.

Brněnským se v přípravě na extraligu zatím příliš nedaří. Po úvodních výhrách nad Třebíčí, Bratislavou a Přerovem přišla šestizápasová série proher, pod kterou se podepsal například i rakouský Klagenfurt, jenž smetl Kometu poměrem 3:2. Nelichotivou bilanci dokázali ukončit až vítězstvím nad Hradcem Králové.

Majitel Libor Zábranský v létě hojně posiloval kádr, když z ruské KHL přivedl Ondřeje Němce, Marka Kvapila, Martina Erata, Tomáše Vincoura a Martina Zaťoviče. Z Karlových Varů pak do druhého největšího českého města zavítal slovenský reprezentant Marcel Haščák. S hokejem v Brně naopak skončil Tomáš Kaberle, Jakub Koreis nebo Jan Hanzlík.

Pro Kometu bude zápas s Orly generálkou na nový ročník extraligy a nastoupí tedy v plné sestavě.

Brankář Marek Čiliak má zkušenosti s mezinárodní EBEL, v dresu Orlů působil v závěru sezóny 2011/12. Na opačné straně kabinou Komety prošli Peter Pucher a Patrik Nechvátal.

Poslední vzájemný duel se datuje na 12. února 2016, kdy na ledě Nevoga Areny hosté zvítězili 3:1.

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lakos, Šulák, McMonagle, Řezníček, Biro, Kadeřávek, Lattner – Kalus, Pucher, Tomas – Bruijsten, Číp, Györi – Novák, Beroun, Šeda – Bartoš, Špaček, Csamango – Vodný.
Čiliak – Štencel, Trška, Gulaši, Kováčik (A), Malec, Král, Mikyska – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, Hruška (A), Vincour – Dočekal, Čermák (C), Zohorna – Káňa, Němec, Haščák – Dymáček.