Orli pádí do Linze s jasným posláním: Zvítězit!

ČT 13. 3. 2014
Černá křídla si mohou gratulovat. Po téměř třech letech marného boje se radovala na znojemském ledě, svým triumfem si navíc vydobyla vedení ve čtvrtfinálové sérii. Momentálně jsou tak o krok před Orly, kteří musí stůj co stůj oplatit stejnou mincí, tedy výhrou v nepřátelském prostředí. Podaří se jim to v pátečním duelu, který před kamerami ServusTV startuje v 19:30?
» Hvězda soupeře
Pat Leahy zajistil Linzi svou přesnou trefou z 56. minuty vítězství na jihu Moravy.

Linz odčaroval znojemské kouzlo a teď se může smát. Otočil vývoj čtvrtfinálové sady, navíc k mečbolu se může probojovat před vlastními diváky. U tohoto úkolu však budou chybět dva útočníci. Po velmi nevybíravých zákrocích v úterním duelu byli disciplinární komisí ligy potrestáni Andrew Kozek, jenž inkasoval po faulu na Podešvu stopku v jednom utkání, druhý hříšník Patrick Spannring si po ataku Adama Havlíka nezahraje hned ve čtyřech zápasech.

Trenér Rob Daum tak povolal ze zálohy juniorské naděje Stefana Gaffala a Davida Franze. „Naším cílem je dostat se co nejrychleji do druhého kola play-off. V pátek chceme udělat další důležitý krok,“ říká Daum. Zatím všechny tři čtvrtfinálové zápasy skončily rozdílem pouhé branky, přesto padlo celkem už dvacet pět gólů!

Orli jsou po domácí prohře pod nepříjemným tlakem. Recept na to, jak se opět vyhoupnout na koně, je daný – zvítězit v Linzi, a vyrovnat tak čtvrtfinálovou sérii. „Zbytečně jsme si celou situaci zkomplikovali, darovali jsme jim výhry doslova na zlatém podnose. Nic se ale víceméně neděje. U nich jsme schopni vyhrát, dostat je pod tlak,“ věří svým spoluhráčům jeden z nejzkušenějších borců ve znojemském dresu Zdeněk Blatný.

Podobně smýšlí i asistent hlavního kouče Znojma Milan Navrátil: „Musíme se dostat zpět k naší hře, nenechat se vyprovokovat. Vítězství potřebujeme.“ Trenéři mají zamotané hlavy po knock-outu dvou klíčových útočníků Martina Podešvy a Adama Havlíka. Ty budou muset zřejmě nahradit Tomáš Jiránek a po zranění se vracející Petr Beránek. „Oba jsou odpočatí, mají v sobě potřebnou energii a sílu do zápasu,“ uzavřel Navrátil.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 9 4 3 1 66:50

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Black Wings Linz
pozice v tabulce po základní části 4. 6.
body 12 9
aktuální forma Znojmo – Linz 3:4
Linz – Znojmo 6:5p
Znojmo – Linz 4:3p
Znojmo – Linz 3:4
Linz – Znojmo 6:5p
Znojmo – Linz 4:3p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 58 bodů (19 + 39)
Jason Ulmer, 61 bodů (18 + 43)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 30 bodů (8 + 22)
Lubomír Štach 30 bodů (4 + 26)
Curtis Murphy, 42 bodů (10 + 32)
brankář Jakub Čech (90,2 %) Michael Ouzas (91,9 %)
využití přesilovek 20,46 % (4.) 18,49 % (8.)
úspěšnost oslabení 83,02 % (5.) 83,10 % (4.)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí: #73 Andreas Hütter, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Čech – Bořuta, Kolarz, Müller, Štach, Thomas, Sova, Magovac – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák – Špaček.
Ouzas – Murphy, R. Lukas, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, P. Lukas, Macierzynski.