Orli navštívili děti z dětského domova

Charita
ČT 22. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Ve vánočním čase se hokejisté Znojma rozhodli navštívit děti z dětského domova a potěšit je jak drobnými dárečky, tak malým výletem na zimní stadion, kde hokejisté představovali zázemí a prostory klubu. Orli, kteří se akce zúčastnili, nejprve zhlédli vystoupení dětí a dále se věnovali prohlídce jejich domova. Akce se ze všech ohledů velmi vydařila a zpříjemnila dětem tuto část zimního období.

Ve čtvrtek 15. 12. 2011 navštívili zástupci znojemských Orlů Ing. Stanislav Hahn, Mgr. Petr Veselý, Martin Stloukal a Peter Pucher domov dětí. Orli navštívili vánoční besídku dětí ze Znojma, která probíhala za účasti mnoha přátel a sponzorů Dětského domova v prostorách sokolovny v Dobšicích u Znojma. V bezmála hodinovém programu vystoupila většina chlapců a dívek z DD. Děti zpívaly vánoční písně, recitovaly básničky, tančily a sehrály také spoustu velmi povedených scének. Na všech bylo vidět, že přípravě vystoupení věnovali značné úsilí a byli zde k vidění téměř profesionální výkony.

⇒  Peter Pucher

Po kulturním programu se většina pozvaných hostů přesunula přímo do domova na Hakenově ulici 18, kde následovala prohlídka budovy, beseda a skromné pohoštění. Při posezení Orli předali dětem drobné dárečky a podepsané fotografie, které vytvořila fotografka Jana Polášková. Na oplátku pozvali děti na prohlídku tréninkového zázemí a prostorů zimního stadiónu.

„Vážíme si toho co dětský domov dělá pro tyto děti. Přesto, že mají handicap a nemají vlastní rodinu, se jim snaží toto období co nejvíce zpříjemnit. Toto úsilí se vyplatí podporovat,“ poznamenal k akci Ing. Stanislav Hahn. „Vše není jen otázka peněz, ale také přístupu a zejména díky tomu se tyto děti dokáží plnohodnotně začlenit do společnosti.“

„Děti vypadaly, že je naše přítomnost potěšila a to je hlavní, proto se takové akce dělají,“ dodal hlavní trenér znojemských Orlů Martin Stloukal. „Při besedě děti kladly zajímavé otázky. Bylo vidět, že se o sport aktivně zajímají, a to nejen o hokej. Jsem rádi, že jsme se mohli zúčastnit a doufáme, že se i dětem setkání s námi líbilo.“

Fotogalerii ze setkání Orlů s dětmi najdete ZDE.