Orli míří do Grazu s cílem přerušit sérii proher

SO 28. 10. 2017
Série tří venkovních utkání pokračuje druhým zápasem. Orli míří na led Grazu, který má za sebou tři porážky v řadě. Duel startuje přesně v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Oliver Setzinger je se sedmi přesnými zásahy nejlepším střelcem Grazu

Graz sice sezónu nezačal vůbec špatně - odstartoval ji sedmi výhrami z dvanácti možných, pak ale přišla třízápasová série proher a pád na deváté místo tabulky. Devětadevadesátky přesto nemusí zoufat, v případě nedělní výhry se totiž můžou dostat až na pátou příčku před Znojmo.

Hlavními zbraněmi rakouského celku jsou již tradičně útočníci Ken Ograjensek, jenž v dosavadním ročníku zaznamenal sedmnáct bodů, a Oliver Setzinger. Ten má sice o čtyři kanadské body méně, je však nejlepším střelcem mužstva. Lepší výkony se čekají zejména od gólmana Hannu Toivonena, který do Grazu přišel jako hvězda finské ligy, kde si udržoval solidní průměr dvě a půl obdržené branky na zápas. V současném působišti jsou jeho statistiky téměř dvakrát horší.

Pokud chtějí Znojemští uspět, musí si dávat pozor především na přesilové hry soupeře, které patří k nejlepším v lize. Hned sedmnáct branek totiž padlo v přesilovce, což je téměř jedna čtvrtina všech vstřelených gólů Grazu. Zajímavý je ale také fakt, že soupeř ve vlastních přesilovkách v dosavadním průběhu sezóny inkasoval již pětkrát!

Orli potřebují zlepšit především defenzívu. V předchozích čtyřech zápasech totiž inkasovali dvacet tři branek a všechny zápasy prohráli. Proti Grazu tak chtějí nelichotivou sérii ukončit. Sami ale vědí, že rozhodně nepůjde o nic snadného. Protivník totiž doma ztratil od začátku ročníku pouze dva duely.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
29 12 12 1 4 72:72

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 5. 9.
body 23 20
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 8:5
Znojmo - Bolzano 3:4p
Znojmo – Fehérvár 2:3p
Linz – Graz 5:2
Graz – Klagenfurt 1:4
Innsbruck – Graz 4:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 16 bodů (6 + 10) Ken Ograjensek, 17 bodů (2 + 15)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 10 bodů (4 + 6) Clemens Unterweger, 11 bodů (2 + 9)
brankáři Marek Schwarz (90,70 %) Hannu Toivonen (89,80 %)
využití přesilovek 15,62 % 22,97 %
úspěšnost oslabení 82,09 % 79,63 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Vladimír Baluška, #20 Kristijan Nikolič
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, Bettina Angererová

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, Bořuta, Stehlík, Biro, Pohl, Šnajnar, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Novák, Račuk, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Raška, Guman, Csamango - Špaček.
Toivonen - Laakso, Weihager, Iberer, Unterweger, Strohmeier, Carlsson, Petrovitz, Zierer - Oberkofler, Brophey, Woger - Setzinger, McLean K., Zusevics - Buzzeo, Higgs, Nixon - Pirmann, Ograjensek, Natter.