Orli mají za sebou první minuty na bruslích

Aktuální zprávy
PO 27. 7. 2009
<em>Znojmo</em> - Premiérový trénink na ledě absolvovali dnes znojemští hokejisté. Po úvodní bruslařské části si Orli pod vedením trenérů Jana Neliby a Karla Vaňka vyzkoušeli i cvičení s pukem. Po ledě se proháněly dvě skupiny po patnácti hráčích, každá strávila na ploše Hostan Arény před zraky několika desítek fanoušků přibližně hodinu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pár minut před desátou hodinou dopoledne se na čerstvě upravený led v Hostan Aréně začali trousit první nedočkavci. Píšťalka hlavního kouče Jana Neliby pak oznámila začátek druhé části přípravy na novou sezónu. „Jsme poprvé na ledě, hráči mají nové brusle a novou výstroj. První trénink je vždy takový seznamovací. Celý další měsíc potom bude o nabytí bruslařské kondice,“ popsal náplň následujících dnů Jan Neliba.

Na ledě se v první části tréninku představilo celkem patnáct hráčů barevně rozlišených na tři skupiny:
Bílá: Hořava, Morava – Beroun, Haman, Plášek
Černá: Štach, Štrach – Říha, Hradecký, Sedlák
Červená: David, Protivný – Havlík, Staněk, Kýhos

⇒ Jan Neliba

Druhou hodinovku absolvovali v převážné většině hráči bojující o místo v kádru:
Lattner, Pospíšil – Barták, Vyletelka, Barák
Zapletal, Tomis – Alexa, Svoboda, Stantien
Pláněk, Vašíček – Nesrsta, Fára, Veselý

„Tito hráči dostanou příležitost v přípravných zápasech,“ prohlásil Neliba. „Z nich poté vybereme 20 nebo 21 hokejistů. Jsou tady také hráči juniorského věku, jejich starty budeme řešit průběžně po domluvě s trenérem juniorů. Mám na ně nějaké reference, ale až podle přípravných zápasů uvidíme, co v nich vlastně je. Teď máme měsíc na to, abychom našli nějakou sestavu, a oni do ní buď zapadnou nebo nezapadnou.“

Trenéři prozatím nemohou počítat s útočníkem Peterem Sojčíkem, který se zotavuje po operaci kolena, na ledě chyběl také brankář Luboš Horčička, jemuž ještě nedorazila výstroj. Branky tak v obou částech tréninku střežili Michael Panec a Ondřej Kacetl, v loňské sezóně úspěšná gólmanská dvojice znojemských juniorů.

Téměř přesně za týden odehrají Orli první přípravný zápas s Kometou Brno. Jan Neliba si přeje vyrovnané střetnutí. „Může to pro nás být výhoda, naši kluci by se měli chtít vyhecovat a pokusit se s Kometou srovnat. Doufejme, že to nedopadne nějakou katastrofou.“

FOTOGALERII Z PRVNÍHO TRÉNINKU NA LEDĚ NAJDETE ZDE