Orel nebo Žralok? Znojmo chce prodloužit vítěznou šňůru

SO 15. 11. 2014
Nedělní podvečer bude patřit opět hokeji. Orli přivítají na domácí půdě sílící Innsbruck. Body ze znojemské tvrze si však soupeř neodvezl již dlouhých osm týdnů. Utkání startuje tradičně v 17:30.
» Hvězda soupeře
Kanaďan Kris Beech patří k tahounům Žraloků a zároveň je i jedním z nejtrestanějších mužů EBEL. V minulosti hrál za Pardubice a několik startů si připsal i v NHL.

Innsbruck v pátek zaskočil mistrovského rekordmana z Klagenfurtu, když na jeho ledě zvítězil vysoko 7:3. "Taková věc se nestává každý den. Celý tým si počínal velmi dobře," chválil výkon svých spoluhráčů obránce Stefan Pittl. Svěřenci švédského kouče Christera Olssona tak prolomili černou sérii pěti proher řadě.

Podobnou hrou by se Žraloci chtěli prezentovat i v neděli na jihu Moravy. "Znojmo je velmi dobrý tým. Musíme si dát pozor na tresty a plnit věci do obrany," dodal rakouský zadák. Trenéři se budou muset obejít bez Benedikta Schnnecha, Andrease Hanschitze i Floriana Sterna. Mezi tyče se postaví třináctý gólman soutěže Adam Munro.

To Orli se nadále vezou na úspěšné vlně. Díky páteční výhře nad účastníkem hokejové Ligy mistrů prodloužili vítěznou sérii na čtyři zápasy a posunuli se na čtvrté místo v tabulce. Z jejich stadionu si navíc naposledy odvezlo body Bolzano, a to 21. září.

"Proti Vídni jsme podali povedený týmový výkon. Jestliže takto budeme pokračovat i v příštích zápasech, můžeme se letos dostat hodně daleko," nechal se slyšet navrátilec Richard Pavlikovský. Mužstvu nadále chyběli obránci Martin Bača a Aleš Sova i kapitán Jiří Beroun. Nově na marodku přibyl i Pavel Rosa. "Pavel má problémy ze zády. Zatím nevíme, jak dlouhou pauzu bude potřebovat. Jirka Beroun a Martin Bača se zapojí do tréninku v úterý," prozrazuje Rostislav Dočekal. O tom, kdo se v neděli postaví mezi tyče, rozhodnou trenéři až v den zápasu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 7 3 0 1 41:31

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 4. 9.
body 20 15
aktuální forma Vídeň – Znojmo 1:4
Znojmo – Dornbirn 8:3
Znojmo – Villach 6:1
Klagenfurt – Innsbruck 3:7
Innsbruck – Fehérvár 1:3
Dornbirn – Innsbruck 2:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 24 bodů (7 + 17) Matt Siddall, 14 bodů (7 + 7)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof a Lubomír Štach, oba 15 bodů (4 + 11) Nicholas Ross, 14 bodů (4 + 10)
brankář Patrik Nechvátal (91,35 %) Adam Munro (90,44 %)
využití přesilovek 36,26 % 19,74 %
úspěšnost oslabení 75,00 % 71,43 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #76 Matjaz Hribar, #79 Tobias Wassmer

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Jass, Klimíček – Tomas, Rehuš, Bartoš – Podešva, Pucher, Havlík – Číp, Šeda, Novák – Lattner, Fiala, Abdul – Špaček.
Munro (52. Machreich) – Björk, Pittl, Padevilla, Ross, Stern, VanBallegooie, Saringer – Höller, Beech, Ulmer – Hörtnagl, Kaspitz, Mössmer – Olsson, Valdix, Siddall – Huber, Steinacher, Frischmann – Schramm.