Odehráli jsme slušný zápas, shodli se hráči

Aktuální zprávy
ST 5. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Přestože ve svém prvním přípravném zápase Orli ze Znojma na svého soupeře nestačili, brněnské Kometě byli minimálně čtyřicet minut vyrovnaným soupeřem. Svým výkonem rozhodně nezklamali a zaplněným ochozům předvedli sympatický bojovný výkon. „Myslím si, že až na ty individuální výpadky ve druhé třetině to byl z naší strany slušný zápas,“ řekl <b>Přemysl Sedlák</b>.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Útočník Orlů je jedním z hráčů, kteří přišli do Znojma právě z jihomoravské metropole, a tak pro něj střetnutí mohlo být poměrně prestižní. „Hokejový život je takový, že se týmy mění. Proti Kometě jsem si to chtěl hlavně užít kvůli fanouškům. Říkali jsme si v kabině, abychom se nebáli hrát, protože Brno je ambiciózní a kvalitní tým. Nechtěli jsme začít zakřiknutě a první třetina byla z naší strany super.“

⇒  Přemysl Sedlák

Nástup do druhé dvacetiminutovky ale domácímu celku nevyšel a už po pár vteřinách svítilo za zády brankáře Horčičky červené světlo. „Stala se chyba hned na začátku při prvním střídání, to vyplyne z přemíry snahy. Bohužel jsme vedení neudrželi, dostali čtyři góly a v podstatě bylo po zápase. Nechtěli jsme to zabalit, před třetí třetinou jsme si říkali, že zkusíme nějaký gól dát a hlavně nedostat, protože jsme tady doma nechtěli dostat nějakou rychtu. To se povedlo a celkově si myslím, že to od nás byl slušný zápas. Do začátku ligy se potřebujeme hlavně sehrát, abychom se pak pohybovali někde výš.“

Příjemným překvapením pro Sedláka byli znojemské publikum, které bylo v průběhu utkání hodně slyšet. „Nečekal jsem to. Kluci mi říkali, že ti skalní fanoušci, co chodili i minulou sezónu když se nedařilo, budou chodit dál ve stejným počtu. To je výborný a bude tu skvělá atmosféra.“

Jediným úspěšným střelcem ve znojemském týmu byl Vladimír Kýhos. Mladý útočník se tak prosadil proti týmu, který z trenérské lavičky vede jeho otec. „Chtěl jsem dát tátovi góla, samozřejmě. Kdo by nechtěl. Ještě nevím, co mi na to řekne,“ prohlásil se smíchem. „Něco mě to taky bude stát, je to první gól za Znojmo, ale snad se pokladník Radek Haman slituje.“

⇒  Vladimír Kýhos

Výkon svého týmu zhodnotil pozitivně. „Čekal jsem, že to z naší strany bude horší. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Museli jsme hodně bruslit, pořádně bránit, držet si místa. To jsme trochu podělali ve druhé třetině, asi jsme trochu podcenili začátek a první lajna hned udělala chybu na modré. My se pak nechávali často vylučovat, a tím to skončilo. Třetí třetina už byla lepší. Byl to výpadek, mohli jsme uhrát lepší výsledek.“

Bouřlivou atmosféru, kterou hráčům připravily téměř čtyři tisícovky diváků, Kýhos ocenil s nadšením. „Chtěl bych poděkovat znojemským fanouškům, to co tady dneska předvedli, bylo famózní.“

Hlavní trenér Orlů Jan Neliba po zápase litoval nepřesné koncovky svých hráčů. „Hráli jsme poctivě, dostali se do několika šancí. Škoda jen, že jsme je neproměnili, mohli jsme prohrát menším rozdílem.“

Extraligoví soupeři čekají Znojmo i v dalších zápasech, příležitost ukázat své schopnosti dostanou také hráči, kteří proti Kometě nenastoupili. „Samozřejmě bychom rádi vyhrávali, ale některým hokejistům v zápasech na této úrovni ještě bohužel něco schází,“ vysvětluje Neliba. „Máme silné soupeře, ale v týmu je spousta mladých hráčů, které potřebujeme vyzkoušet. Dáme příležitost všem a chceme, aby si mužstvo vyzkoušelo všechny možnosti.“

Ve stejné hale, kde loňskou sezónu zakončil, tentokrát však na střídačce hostů se představil Pavel Selingr. „Určitě to pro mě byl zvláštní zápas, čtyři roky jsem tady hrál a už cestou sem jsem se díval, kudy jsem celou tu dobu jezdil. Znojmo dneska hrálo dobře, bojovali. Trenér nám o přestávce něco řekl, začali jsme víc bruslit, střílet a myslím, že od druhé třetiny už jsme měli navrch.“

Trenéři Komety už od přípravy dávají najevo, že útočnou formaci bývalých Orlů Erat – Dopita – Selingr nechají spolu. „Hrajeme spolu už tři roky. Určitě nám to pomůže zapadnout do mužstva,“ kvitoval loni nejproduktivnější hráč Znojma, který rovněž ocenil podporu od svých příznivců. „Jezdili za náma už na fotbal. Těším se, až jich do Ronda přijde sedm tisíc.“

⇒  Václav Baďouček

Návrat na známá místa prožil v úterý i Václav Baďouček, v současnosti asistent trenéra v Brně. „Návrat do Znojma byl příjemný, já jsem tady strávil příjemnou sezónu. Hrálo se ve vynikající atmosféře a oba tábory fanoušků byly skvělé.“

Velmi široký kádr Komety mu starosti nedělá. „Nejbližší zápasy ještě vydržíme v pěti pětkách, zužování kádru proběhne v druhé půli srpna. Máme nějakou představu, která pětka nebude hrát v dalším utkání, ale ta se ještě může změnit. Do dalšího zápasu zbývají dva dny, rozhodneme se taky podle zdravotního stavu hráčů.“

Brněnský tým je v Tipsport Cupu po loňském finálovém vítězství ve Znojmě obhájcem vítězství, podle Baďoučka však úspěch v soutěži není na prvním místě. „Ty zápasy mají lehce soutěžní nádech, bereme to ale jako přípravu a nezabýváme se tím, že bychom museli obhájit vítězství.“