Od posledního k prvnímu. Orli letí do Salzburgu

SO 14. 12. 2013
Dva dny po utkání na ledě posledního celku tabulky v Lublani čeká na Znojmo tabulkový lídr EBEL Red Bull Salzburg. Proti němu se Orlům dlouhodobě daří. Dokáží získat body i tentokrát?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Po dlouhém zranění se do sestavy Red Bullu vrátil reprezentační obránce a kapitán týmu Matthias Trattnig, velká opora defenzivních řad

Salzburg má za sebou páteční zápas, na který jistě hned tak nezapomene. Body sice proti Fehérváru po porážce 3:6 nezískal, užil si ale zápas pod širým nebem v krásném panoramatu noční Budapešti. "Nezasloužili jsme si vyhrát, přesto to byl velký zážitek. Prostředí bylo skvělé," potvrzuje obránce Dominique Heinrich.

Fotografie z Winter Classic v Budapešti najdete zde, videosestřih pak zde.

On i jeho spoluhráči už se chystá na nedělní souboj se Znojmem. Z posledních čtyř domácích duelů proti Orlům dokázal Red Bull zvítězit pouze jednou a tuto nepříznivou bilanci bude chtít zlepšit. "Rozhodně nechceme prohrát druhý zápas v řadě. Znojmo je rychlý a technický tým. Musíme dobře zregenerovat v neděli se poučit z předešlých chyb," říká Heinrich. Kvůli disciplinárnímu trestu nemůže nastoupit nejlepší střelec Salzburgu Thomas Raffl.

Znojmo má za sebou daleký výlet do slovinské Lublaně. Nevrátilo se sice s prázdnou, ale jeden bod za porážku po nájezdech Orly příliš nepotěšil. "Může to být v konečném účtování důležitý bod, my jsme ale nehráli dobře," ví obránce Richard Pavlikovský. "Proti Salzburgu to bude úplně jiný zápas, ve kterém musíme být rozhodně lepší. Máme před soupeřem respekt, jedeme si ale pro dva body," věří zkušený obránce.

Znojemské hokejisty v náročném souboji vydatně podpoří také početný tábor orlích fanoušků. Do Salzburgu se jich na atraktivní souboj s lídrem EBEL chystají rovnou dva autobusy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 6 2 0 4 42:37

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 5. 1.
body 40 46
aktuální forma Lublaň – Znojmo 3:2sn
Znojmo – Klagenfurt 6:4
Znojmo – Bolzano 5:2
Fehérvár – Salzburg 6:3
Salzburg – Graz 3:0
Graz – Salzburg 2:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 34 bodů (10 + 24) Dave Meckler, 29 bodů (11 + 18)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 21 bodů (5 + 16) Troy Milam, 23 bodů (4 + 19)
brankáři Sasu Hovi (91 %) Luka Gračnar (91,3 %)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #24 Gerald Podlesnik, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #66 Fabian Hofer

Sestavy z posledních zápasů

Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Welser, Cullen, Motzko – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Brophey, Latusa – Brucker, Komarek, Hofer.
Hovi – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Jarůšek, Blatný, Procházka – Havlík, Pucher, Podešva – Beránek, Bartoš, Beroun – Finsterle.