Obránce udělal chybu a já ji jenom využil, popisuje Štěpán Csamangó svoji trefu

SO 13. 1. 2018
Štěpán Csamangó dokázal v zápase proti Dornbirnu skórovat, přesto nemohl být spokojený. Utkání totiž Orli nezvládli a nezískali doma ani bod.

Jak hodnotíte utkání?
Vždycky se špatně hodnotí zápas, který prohrajete. Měli jsme velmi dobrý nástup do utkání a měli jsme jít do vedení. Věřím, že kdybychom proměnili naše šance, tak jsme vedli po deseti minutách tři nula a vše by probíhalo úplně jinak. Na kdyby se ale nehraje. Když už jsme vyrovnali, tak jsme dostali gól v oslabení a sesypali se. Je to škoda.

Vy osobně jste se prosadil ve druhé třetině a vyrovnával jste tak na 2:2. Jak byste popsal celou situaci?
To byla obrovská chyba obránce, který mě nechal po vhazování úplně samotného před brankou a Marek Špaček mi puk krásně prohodil. Já už jsem to měl jednoduché.

Dornbirn vlastně využil všechny nabídnuté početní výhody…
Přesilovky hráli opravdu skvěle. Myslím, že nám dali tři góly v přesilovkách. Všechno to zahráli do prázdné branky. Bohužel se to brání strašně těžce, když kombinují z první a v rychlosti. Na oslabení chodím, takže když to dobře sehrají, tak je pro ně jednoduché dát gól. To často rozhoduje zápasy.

Zápasů, kdy jste byli opticky lepším týmem, ale přesto jste prohrávali, je poměrně hodně…
Nechci to moc říkat, ale máme hroznou smůlu. Vždycky střílíme a dáváme tyčky, ale za gólmana puk nepropadne. Proti Dornbirnu jsme taky mohli vést tři nula, místo toho jsme museli zase dotahovat.

Elitní šestka týmů bodově výrazně odskakuje. Zaměří se tedy tým spíše na boj o play-off v nadstavbě?
V loňské sezóně jsme na tom také nebyli úplně nejlíp a do play-off jsme se nakonec dostali. Věříme v to, že se do vyřazovací fáze dostaneme, ale víme, že to bude hodně těžké. V týmu nějaká síla je, ale musí se k nám otočit i to štěstí.

Přišel André Lakos. Co přinesl do kabiny?
Vždycky je lepší, když je v klubu nějaký zkušený hráč, který má už něco za sebou. Na podzim odešel třeba Pavel Skrbek, teď by úlohu takového mentora měl plnit právě André Lakos. Působil tady dvě sezóny, takže ho známe a víme, co od něho můžeme očekávat.