O čtvrtfinále s Kladnem

ČT 22. 2. 2007
Z n o j m o - Hokejisté Znojma se po nervydrásajícím závěru základní části probojovali do vyřazovacích bojů a hned stojí před dalším úkolem. Na cestě do čtvrtfinále play off se Orlům postaví celek Kladna, který bude navíc začínat na vlastním ledě. Nejúčinější zbraní Rabatu jsou přesilové hry a soupeř Orlů se může také pochlubit nejvyšším počtem vstřelených branek v extralize. Díky tomu se fanoušci obou mužstev mohou těšit na útočný a bojovný hokej. První dvě utkání jsou na programu v pátek a v sobotu od 17:00 hodin na kladenském stadionu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vzájemná utkání

Ve všech letošních soubojích Znojma s Kladnem padla slušná porce branek. Nejdříve v úvodním domácím utkání sezóny udolali Orli svého protivníka 4:3, když vítěznou branku vsítil Plášek. První zajížďka na led Kladna skončila pro znojemský celek debaklem 1:7, v tomto zápase Rabat dokázal dát pět gólů v přesilovkách. Ve Znojmě byli znovu úspěšnější domácí, když o výhře 4:3 po nájezdech rozhodlo umění Selingra. Poslední utkání bylo hodně divoké a díky brance Padělka sekundu před koncem získali Orli tři body za vítězství 5:4.

Poslední soupeři středočeského celku

Tři utkání před závěrem byla pro Kladno velmi těžká a do cesty se jim postavily celky Liberce, Slavie a Českých Budějovic. V 50. kole po třináctibrankové podívané nakonec Rabat doma podlehl hráčům Liberce 6:7 po nájezdech. Na Slavii chtěl dokonce ještě útočit na první šestku v tabulce, ale nakonec v Sazka Aréně podlehl těsně 1:2. V posledním klání zvítězil na svém ledě nad Budějovicemi 3:1, když všechny branky zaznamenal v početní výhodě.

Průběh základní části z pohledu Rabatu

Kladno nezačalo sezónu 2006/2007 příliš šťastně a první vítězství si připsalo až ve čtvrtém kole. Po úvodní čtvrtině soutěže bylo na 11. příčce a vstup do té druhé byl ještě horší. Rabat měl po dvaceti zápasech pouze jednobodový náskok na poslední Vsetín. V polovině základní části byli kladenští hokejisté opět na 11. místě a stejná pozice jim patřila i před vstupem do závěrečné čtvrtiny. Tu zvládl Rabat podstatně lépe než ty předešlé a výsledkem byla konečná osmá pozice.

Útočná síla našeho soupeře

Tým trenéra Zdeňka Müllera se vyznačuje především velkou silou v ofenzivě. Před letošním ročníkem a ani během něj nedošlo v mužstvu k žádným výrazným změnám a hráči se tak mohli výborně sehrát. Parádní statistiky má klub ze středu Čech také v přesilových hrách, ve kterých nemá v lize konkurenci a dokáže v nich rozhodovat zápasy.

Hráčské složení mužstva

Kladno nejvíce táhnou svými výkony Pavel Patera a Martin Procházka, kteří dohromady nasbírali 108 bodů. Patera byl druhý nejproduktivnější hráč extraligy a při rovnosti bodů se sparťanským Hlinkou přišel o vítězství v kanadském bodování pouze kvůli menšímu počtu vstřelených branek. Procházka obsadil druhé místo v tabulce střelců s celkovým počtem 35 branek.

Další kvalitní útočníci v dresu Rabatu jsou Jaroslav Kalla, Radek Gardoň, Vítězslav Bílek a Michal Havel. V průběhu sezóny navíc přišel zkušený Radek Bělohlav. V zadních řadách má Kladno nejlépe střílejícího obránce ligy Martina Ševce a brankářskou jedničkou je Zdeněk Orct, jehož úspěšnost zásahů 91,89 procent je vzhledem k propagované hře mužstva velmi slušná.

Absence a zranění

Lehké zdravotní problémy měli Ševc a Zeman, ale podle slov hlavního trenéra by Kladno mělo do úvodu předkola nastoupit v ideálním složení. Znojmo se bude muset vypořádat s dvěmi absencemi. Ke stále zraněnému Eratovi teď přibyl i obránce Kotaška, který by ale v průběhu předkola měl ještě nastoupit.

Jak se bude hrát?

Předkolo se hraje na tři vítězná utkání, od čtvrtfinále na čtyři vítězné zápasy. V případě nerozhodného výsledku po normální hrací době se bude prodlužovat deset minut (při hře 4 na 4) a budou následovat samostatné nájezdy. Pouze případný poslední rozhodující zápas (v předkole pátý, od čtvrtfinále sedmý) se bude prodlužovat vždy o dvacet minut až do rozhodnutí s plným počtem hráčů na ledě (nepojedou se nájezdy). Začíná se dvojzápasem na ledě výše postaveného mužstva, po dni volna si týmy pořadatelství vymění. Pokud není rozhodnuto, pokračuje se po jednom zápase obden střídavě na ledě obou soupeřů. Všechna utkání předkola play-off budou začínat v 17:00 hod.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - Beroun, Haman, Plášek - Tvrdík, Meidl, A. Padělek - od 30. navíc V. Říha

HC RABAT KLADNO: Orct - Houdek, Hájek, Pavlas, Štěpánek, Zeman, Evan, Ševc, Trončinský - Bělohlav, Patera, Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Havel - Diviš, Čurilla, Frolík

Ostatní zápasy předkola