Nový orlí muž s maskou se jmenuje Tomáš Fučík

Aktuální zprávy
PO 18. 5. 2015
Kádr Znojma pro nadcházející sezónu se rychle rozrůstá. Dalším přírůstkem je Tomáš Fučík, nadějný jednadvacetiletý gólman se zkušenostmi z MHL, který bude v brankovišti dělat parťáka Patriku Nechvátalovi.

Fučík je třebíčským rodákem, na Vysočině také prošel mládežnickými kategoriemi a v dresu Jihlavy si ještě v juniorském věku vyzkoušel první ligu mužů. Zlom nastal v létě 2014, kdy se dostal do kádru Karlových Varů pro ruskou juniorskou MHL. Za Vlčí smečku odchytal 22 zápasů s úspěšností zásahů blížící se 90 procentům a pomohl týmu k průběžnému prvnímu místu v celé lize.

Po administrativním zásahu v polovině sezóny, jímž bylo působení českého týmu v MHL ukončeno, se Fučík přesunul na sever Čech. V prvoligových Benátkách nad Jizerou odchytal jako jednička kompletní play-off, navíc si za Bílé Tygry Liberec připsal také první extraligový start. Nyní přichází do Znojma, kde si vyzkouší další mezinárodní soutěž.

„Tomáš Fučík je mladý a nadějný brankář, kterého přivádíme jako dvojku k Patriku Nechvátalovi. Chytá v opačném gardu, což je u dnešních brankářů pomalu vzácnost. Působil v MHL, díky dobrým výkonům si jej poté vytáhl Liberec a extraligové kluby o něj stály i nyní. Nám se ale podařilo Tomáše přivést do Znojma. Věříme, že se mu bude dařit a bude putovat v Patrikových stopách," okomentoval novou akvizici sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. „Situaci na brankářském trhu nadále monitorujeme a v případě potřeby budeme jednat o posílení," dodal.

» Tomáš Fučík na hokej.cz