Německý mistr a Švýcaři s Červenkou. Orly čekají v Lize mistrů atraktivní duely

Aktuální zprávy
SO 7. 5. 2016
Ve druhé polovině srpna letos znojemský hokej zažije svou zápasovou premiéru v hokejové Lize mistrů. V základní skupině F na ně čekají dva atraktivní a silní protivníci. Úřadující německý mistr z Mnichova a ambiciozní švýcarský velkoklub.

Red Bull Mnichov

Jak název napovídá, také německou ligu letos ovládl tým podporovaný nápojovým koncernem s rudým býkem ve znaku. Pro Mnichov se jednalo o vůbec premiérový mistrovský titul, ke kterému dokráčel velmi suverénně. Vyhrál základní část, ve čtvrtfinále i semifinále ztratil jediný zápas a finále proti Wolfsburgu dokonce ovládl jasně 4:0.

Mužstvo koučuje trenér Don Jackson, který před dvěma lety vedl právě Salzburg v EBEL, a k dispozici má kromě německých reprezentantů mnoho hráčů se zkušenostmi z NHL. To platí zejména o zámořských posilách: nejznámějšími postavami jsou produktivní útočník Keith Aucoin a důrazný obránce Richie Regehr.

Hned tři hráči z kádru pak aktuálně působí na světovém šampionátu v Rusku. Německý národní tým reprezentují Yannick Seidenberg a Daryl Boyle, dánskou reprezentaci posílil útočník Mads Christensen.

Své zápasy hraje Mnichov na stadionu v olympijském parku s kapacitou přes šest tisíc míst.

Red Bull Mnichov
Město: Mnichov, Německo
Založen: 1998
Počet titulů: 1 (poslední 2016)
Stadion: Olympia Eishalle, 6256 míst
Oficiální web: » www.redbullmuenchen.de

Fribourg-Gotterón

Ambiciozní klub se silným finančním zázemím hraje ve městě Fribourg na pomezí francouszké a německé části Švýcarska. Do roku 1982 hrál své zápasy na venkovním kluzišti, než byl ve městě zkonstruován krytý zimní stadion, v současnosti známý jako BCF Arena.

Ty časy jsou ale dávno pryč, Fribourg nyní patří mezi přední švýcarské kluby s nejvyššími ambicemi. Uplynulá sezóna mu však nevyšla podle představ, po základní části skončil šestý a ve čtvrtfinále play-off podlehl Ženevě 1:4.

Týmu chyběl výraznější lídr produktivity, a tak vedení klubu neváhalo a jen pár týdnů po konci sezóny přivedlo jako jednu z prvních posil českého útočníka Romana Červenku, loni nejproduktivnějšího hráče české extraligy. A to není jediná česká stopa v klubu. Na pozici trenéra juniorského týmu byl nedávno jmenován Pavel Rosa, jenž ještě na podzim 2014 působil ve Znojmě.

Fribourg-Gotterón
Město: Fribourg, Švýcarsko