Nejmladší Orlíci bojovali na turnaji v Hodoníně

Žákovský hokej
ST 15. 3. 2017
Nejmenší hokejisté znojemské mládeže se na konci února představili v Hodoníně na posledním mistrovském turnaji druhých tříd, ročníků 2009. Zde se střetli s Kometou Brno, Vyškovem a domácím Hodonínem.

V kategorii 2. tříd Znojmo pro tento turnaj postavilo dvě mužstva.

A-tým byl složen z hráčů ročníků 2009 a 2010 a odehrál utkání s těmito výsledky:

Kometa – Znojmo 11:2
V tomto zápase odehráli chlapci s velkým nasazením a bojovností dvě třetiny, kdy stačili držet krok s velmi silným soupeřem a drželi dlouho vyrovnaný stav. Ve třetí třetině se však soupeř dokázal více střelecky prosadit, čemuž odpovídá konečný stav.

Tento zápas měl skutečně velmi dobrou kvalitu a tempo a jedině v takových duelech se hráči mnohou zlepšovat. V konečném hodnocení zápasu mohu jednoznačně říci, že chlapci hráli na hranici svých možností a je třeba je pochválit.

Vyškov – Znojmo 0:5
V tomto zápase jsme jednoznačně bruslařsky přehrávali soupeře a byli lepším mužstvem. Chlapci si vytvářeli soustu šancí. Je škoda, že jsme jich více neproměnili. Díky patří brankáři Ondrovi Slavíkovi, který vychytal letos první nulu .

B-tým složený především z mladších kluků ročníků 2010 a 2011 odehrál dvě utkání proti Hodonínu a rovněž Kometě Brno. V obou střetnutích se soupeři prohrál, nicméně i zde byla vidět bojovnost a radost ze hry. Je nutno podotknout, že chlapci zde hráli se soupeři o dva roky staršími, což je výborná průprava do dalších let.