Nejlepší střelec slovenské extraligy Roman Tomas bude hájit barvy Orlů, Hruška na odchodu

Aktuální zprávy
ČT 24. 7. 2014
Ve znojemské kabině se již brzy objeví nová tvář! Je jí nejlepší střelec slovenské extraligy za sezónu 2013/2014 třiatřicetiletý útočník Roman Tomas, jenž má mj. zkušenosti i z české nejvyšší soutěže. Tým naopak opouští útočník David Hruška.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„Vedení klubu se rozhodlo vyhovět přání hráče Davida Hušky odejít do Karlových Varů a po splnění podmínek ze strany západočeského klubu jsme jej uvolnili,“ zdůvodňuje manažer Petr Veselý. Kádr Orlů opustil po dohodě také útočník Jan Müller.

Roman Tomas

Roman Tomas se narodil ve slovenském Popradu, kde v pěti letech začal svoji hokejovou kariéru. Do nejvyšší tuzemské hokejové soutěže nakoukl poprvé v sezóně 1998/1999 v dresu svého mateřského klubu. Ani v jednom z pěti odehraných zápasů si sice nepřipsal jediný bod, avšak hned v následující sezóně se zastavil jeho účet na devíti kanadských bodech z osmnácti extraligových duelů. S přibývajícím věkem se mu dařilo čím dál více a jeho hokejového umu si začaly všímat i jiné kluby.

Roman Tomas působil dvě sezóny také v Mladé Boleslavi

Poprad udržel Tomase až do ročníku 2002/2003, kdy jej koncem sezóny zlákaly Košice, za které odehrál i play-off. Poté se vrátil zpět do Popradu a v roce 2004 vyzkoušel své první zahraniční angažmá. Nejprve působil ve druhé ruské nejvyšší soutěži a poté odešel do Polska.

V sezóně 2005/2006 se upsal českému Třinci, v jehož barvách strávil necelé tři roky. V české extralize však zůstal až do roku 2012. Působil v Litvínově, Mladé Boleslavi, Plzni i ve Vítkovicích. V sezóně 2006/2007 odehrál šest utkání za slovenskou reprezentaci.

Následně se vrátil do rodného Popradu, kde v ročníku 2012/2013 nastřádal v osmačtyřiceti zápasech třicet osm kanadských bodů. Ve stejné sezóně si zahrál i Erste Bank Eishockey ligu za chorvatský Záhřeb. Jedenáct duelů včetně play-off mu vyneslo tři branky a pět asistencí.

Uplynulá sezóna 2013/2014 se dá, co se týče produktivity, označit za jeho nejúspěšnější. Ve slovenské Žilině nastřádal padesát kanadských bodů v základní části (37 + 13) a sedm ve vyřazovacích bojích (3 + 4). Stal se tak nejlepším střelcem slovenské extraligy. Nyní přichází do Znojma, kde po roce znovu vyzkouší mezinárodní EBEL.

» Roman Tomas na Eurohockey.com

„Jak jsme fanoušky informovali již dříve, poohlíželi jsme se po útočníkovi s pravým držením hole. Svými předchozími výkony nás zaujal Slovák Roman Tomas. Je to bruslařsky a technicky velmi vyspělý hráč, který se hodí do naší koncepce,“ zdůvodňuje Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. „Věříme, že spolu s dalším pravákem Pavlem Rosou budou patřit k tahounům mužstva a přinesou branky jak v přesilových hrách, tak i při klasické hře pět na pět.“

Znojemští trenéři mají momentálně na soupisce dva gólmany, osm obránců a patnáct útočníků. „Další hráče v tuto chvíli již nehledáme. Věřím, že jsme složili kvalitní tým. Uvidíme, jak se bude jevit v sezóně a v případě potřeby zareagujeme,“ dodal Dočekal. Tomas se k týmu připojí na začátku příštího týdne.

Foto: bkboleslav.cz, Jiří Zaňát a Jan Pavlíček