Nedokážeme se prosadit v předbrankovém prostoru, štve Jiřího Berouna

Rozhovory
NE 4. 9. 2016
Jiří Beroun vedl svůj tým jako kapitán již do třetího duelu Ligy mistrů. Ani tentokrát se však Orlům nepodařilo urvat body, přestože byli aktivnějším týmem.

První branka přišla až dvě minuty před koncem. Čím to, že se vám tak dlouho nedařilo překonat hostujícího gólmana?
Nejsme důrazní v předbrankovém prostoru. Nedokážeme se tam prosadit. Už několikátý zápas. Oni zabrzdí a my to jen projedeme.

Těch závarů bylo ale poměrně hodně...
Šance tam nějaké byly. Gól padnout mohl. Pak jsme šli do tří a Fribourg toho využil. Proti takovým týmům se těžko hraje, když vedou o dvě branky.

Mrzí vás, že to opět nevyšlo?
Určitě to mrzí. S Mnichovem to bylo podle mě podobné. I tam jsme mohli vyhrát. Na dvě minuty jsme se dostali z tempa a hned to bylo výsledkově špatné. Ve čtvrtek to stejné. Hrajeme dobrý zápas, uděláme dvě chyby a už není o co bojovat. To by se nám nemělo stávat.

V přípravě jste nehráli tolik zápasů. Teď vás během osmi dnů čekají hned čtyři utkání. Necítíte v polovině tohoto maratanu únavu?
Jsme natrénovaní. Samozřejmě cítím, že hrajeme více zápasů, ale nemělo by to mít vliv. Máme před sebou dva zápasy, pak je týden na to, abychom se nachystali na ligu.

S čím tedy půjdete do pátečního zápasu v Mnichově?
Klíčem je důraz. Musíme to změnit, a to i před naší brankou. Hodně gólů v přípravě jsme dostali po dorážkách. Nesmíme soupeřům dovolit, aby měli čas zorientovat se.