Náhradní gólmani Orlů se vydávají do zahraničí

Aktuální zprávy
PO 29. 8. 2016
Náhradní brankáři v sestavě Orlů míří na zahraniční angažmá. Tomáš Fučík míří do polského Jastrzebie, Jindřich Pacl se dohodl s týmem Nottingham Panthers z Anglie. Oběma gólmanům znojemský klub děkuje za jejich služby a přeje hodně štěstí v další kariéře.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Fučík strávil ve Znojmě celou loňskou sezónu, v níž převážně kryl záda Patriku Nechvátalovi a nastoupil k devíti ligovým utkáním. Po příchodu Marka Schwarze letos v létě se v letošní přípravě do branky nedostal. Nyní míří do polského JKH GKS Jastrzebie, tedy klubu, kde dříve působil současný hlavní kouč Orlů Jiří Režnar.

Jindřich Pacl se po sezóně 2015/16, kterou odchytal jako juniorská jednička, přesunul do kádru A-týmu. Nastoupil k přípravnému duelu ve Zlíně, v silné konkurenci se ale rozhodl využít nabídku z anglického Nottinghamu, kde bude o brankářské místo bojovat se Švédem Wiikmanem a Angličanem Greenem.

"S Nottinghamem jednáme i o možnosti širší spolupráce spočívající v tréninkových kempech a dalších aktivitách," naznačil prezident Orlů Pavel Ohera. Panthers patří k předním britským hokejovým klubům, jsou úřadujícím mistrem Elite League, v sezóně 2014/15 si zahráli Ligu mistrů a v loňském ročníku jejich průměrná návštěva přesáhla 5900 diváků na utkání.

Ve znojemském kádru tak zůstává elitní dvojice gólmanů Marek Schwarz - Patrik Nechvátal. "Jsme dohodnuti, že na tréninkové jednotky a přípravu můžeme využít brankáře z juniorky. V případě Jindřicha Pacla existuje klauzule, která nám umožňuje stáhnout si jej zpět," řekl prezident klubu Pavel Ohera. "Samozřejmě pokud by došlo k dlouhodobějšímu problému s některým z našich gólmanů, jsme připraveni operativně jednat," dodal.