Na závěr první čtvrtiny přijede Třinec

ČT 18. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Extraliga dospěla do konce úvodní čtvrtiny a posledním týmem, se kterým se Znojmo ještě neutkalo, zůstává Třinec. Ocelářům patří v tabulce osmé místo a na Orly mají náskok šesti bodů. Pro Orly hovoří fakt, že jejich páteční soupeř na cizím ledě dosud nezvítězil v normální hrací době. Domácí pořebují tříbodovou výhru jako sůl, aby vylepšili svoji nelichotivou dvanáctou pozici. Utkání bude rozehráno od 17:30 v Hostan aréně.<BR><p> <CENTER><b>K ZAKOUPENÉ VSTUPENCE OBDRŽÍTE ZDARMA ŠÁLU ZNOJEMSKÝCH ORLŮ</B></CENTER></P>
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V minulém roce si Orli na domácí půdě vždy s tímto soupeřem dokázali poradit. Nejprve zvítězili 4:1 a poté v utkání, které bylo velmi chudé na góly, vydřeli výhru 1:0. Hokejisté Znojma ukořistili tři body i v jednom z utkání v Třinci, když svého soka přehráli poměrem 3:1. Pouze v jednom střetnutí se radovali Oceláři a uštědřili Orlům debakl 7:2.

Třinečtí si prozatím připsali čtyři tříbodové výhry, čtyřikrát byl úspěšnější soupeř a stejný počet utkání rozhodovalo až nastavení. V posledních čtyřech duelech Oceláři zaznamenali devět bodů, když nejprve porazili 4:1 Plzeň a následně stejným výsledkem přehráli Ústí. Klopýtli pouze v Českých Budějovicích, které zvítězily 2:0, ovšem v posledním zápase vyhráli 2:0 se Spartou a znovu si zvedli sebevědomí.

Jedničkou v brance měl být Roman Čechmánek, ovšem kvůli zranění musel svoji pozici přenechat Martinu Vojtkovi, který toho využil a vládne brankářským statistikám. Mezi obránce, kteří se mu snaží práci ulehčit, patří například Jan Výtisk, Ľubomír Sekeráš a Tomáš Pácal. O útočné manévry a střílení gólů by se měli postarat především Róbert Tomík, Jan Peterek, Ľubomír Sekeráš, Rostislav Martynek a Juraj Štefanka, který si již něco odehrál i v dresu Orlů.

Se zraněnými znojemskými hráči to stále nevypadá nikterak růžově. Zhruba měsíc bude léčit zlomené žebro Svododa, Demel se zotavuje po zranění kolena a hrát by měl až v neděli. Dlouhodobě mimo zůstávají Mojžíš, Chmelíř a Štach. Místo Kříže tentokrát zaskočí Vyrůbalík. Třinci scházel v mimulém utkání kromě Čechmánka také Výtisk.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Chvátal, Švrček - Erat, Dopita, M. Růžička - Kucharczyk, Haman, Plášek - Padělek, R. Procházka, Selingr - od 30. navíc Meidl

HC OCELÁŘI TŘINEC: Franěk - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Tůma - Bahenský, Reichel, Maxa - - Jenáček, Sklenička, Benda - Jánský, Lukeš, Machulda - Černý, Rindoš, Bednařík - Branda

Ostatní zápasy 13. kola