Na sezónu se velmi těším, říká Adam Havlík

Rozhovory
ČT 28. 6. 2012
<em>Znojmo</em> - Během sezóny odvedl pro Znojmo obrovský kus práce a spolu se svými spoluhráči dokázal svůj tým protlačit až do play-off. Řeč je o mladém Adamu Havlíkovi, který během sezóny dokázal vsítit celkem sedmnáct gólů. Přestože úvodní zápasy z další sezóny jsou ještě daleko, znojemští hokejisté nelení. Na stadionu probíhá méně oblíbená letní příprava.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Jak bys zhodnotil minulou sezónu ?

Myslím, že dopadla dobře. Když jsme nastupovali do soutěže, byl problém to, že jsme měli velmi mladý a nezkušený tým. Postupem času jsme se ale zlepšovali. Potom v té nadstavbové části jsme ukázali, že jsme udělali během sezóny pokrok. Dostali jsme se do play-off, takže to byl pro nás určitě úspěch.

Jak probíhala tvoje individuální příprava ?

Individuální probíhala asi jen první měsíc a půl. Byla to ta část přípravy, kdy jsme dostali od trenéra plány, a ty jsme museli splnit. Teď se už šest týdnu připravujeme s týmem.

⇒  Adam Havlík je druhým nejproduktivnějším hráčem minulé sezóny
Těšíš se na nadcházející sezónu ?

Těším se hodně. EBEL byla takové osvěžení, oproti první lize, co jsme tady hráli a myslím, že minulý rok nám docela vyšel.

Jak vidíš šance Znojma ?

Doufám, že to bude o něco lepší. Snad budeme hrát v horní polovině tabulky a dostaneme se do play-off.

Na který tým z EBEL se těšíš nejvíc ?

Těším se asi na ty, co hrají hokej. Klagenfurt, Linz a Vídeň chtějí hrát a nestojí jenom na modré. Nesnaží se jenom rvát a srážet.

Co rád děláš ve volném čase, když zrovna netrénuješ ?

Během těchto dvou, tří měsíců co probíhá letní příprava není zrovna moc volného času. Ale když se nějaký najde, tak si lehnu k televizi a spím, nebo si jdu zahrát na playstation. Docela rád hraju i tenis, takže mám takový mírně aktivní odpočinek.

Jaká myslíš, že bude spolupráce se zahraničními posilami ?

Teď se to prozatím těžko hodnotí, protože kluci tady ještě nejsou, ale myslím, že by v tom neměl být problém, i když samozřejmě nebudou umět česky. Vždycky když sem někdo přišel, tak dobře zapadl. Když tu byl loni Mike Danton, tak to bylo taky v pořádku.

Který tým myslíš, že bude pro Znojmo nejnáročnější ?

Těžko říct. Největší problémy nám vlastně dělal Graz, se kterým jsme vyhráli jen jednou. Až potom, v nadstavbové části, kdy jsme už potřebovali vyhrát, tak jsme je konečně porazili. Další oříšek by pro nás mohl být Villach. Jsou to týmy, které se moc nesnaží hrát hokej a hrají spíše na souboje u mantinelů a na to my zrovna tým nemáme.

Jak to vypadá s tvým působením ve Znojmě ?

Probíhaly nějaké jednání, ale nakonec se kluby nijak nedohodly, takže zůstávám tady ve Znojmě a uvidíme, co bude dál.