Na Orly čeká tvrdý oříšek v podobě rakouského Grazu

SO 22. 11. 2014
V listopadu zatím neporažené týmy. Nejlepší přesilovky. Nejúspěšnější oslabení. To vše nabídne nedělní podvečer, kdy se znojemskou pevnost pokusí dobýt neoblíbený soupeř z Grazu. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
» Hvězda soupeře
Jednička Grazu Dany Sabourin do branky letos ještě nikoho jiného nepustila a je druhým nejlepším gólmanem ligy.

V porovnání s loňskou sezónou, kdy zůstal Graz za branami play-off, se svěřencům amerického trenéra Todda Bjorkstranda zatím daří. Poslední prohru utrpěli na konci října, kdy nestačili na outsidera z Lublaně. Od té doby jejich bodové konto jen a jen narůstá.

Není divu. V brance se mohou již druhým rokem spolehnout na zkušeného kanadského brankáře Danyho Sabourina. Chlubit se mohou i nejúspěšnějšími oslabeními v lize a vedou taktéž tabulku fair play.

"Samozřejmě víme, jak nebezpeční jsou Češi v přesilovkách. Musíme tedy náš úspěch postavit na kvalitní obraně. Jsme dobře motivovaní," věří ve výhru Sabourin. Grazu budou chybět Olivier Latendresse a Matt Kelly.

Také Orli se vezou na vítězné vlně. Tu prodloužili v pátek na šest utkání. Doma navíc neprohráli již sedm zápasů v řadě! Proti Grazu budou mít ovšem obzvláště těžké tuto sérii natáhnout, neboť naposledy jej dokázali porazit 3. února 2012. Znojemská kabina však tentokrát věří v úspěch.

Trenér Jiří Režnar bude nadále postrádat beka Aleše Sovu a útočníka Pavla Rosu. Páteční utkání navíc nedohrál Maris Jass a nad jeho startem proti Grazu visí otazník. Stejně tak nad startem Martina Bači.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 2 9 1 3 26:45

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 4. 3.
body 24 28
aktuální forma Fehérvár - Znojmo 4:5sn
Znojmo - Innsbruck 2:1sn
Vídeň - Znojmo 1:4
Graz - Klagenfurt 3:2
Fehérvár - Graz 2:5
Linz - Graz 4:5
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 26 bodů (9 + 17) Manuel Ganahl, 14 bodů (7 + 7)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, Lubomír Štach, oba 15 bodů (4 + 11) Matt Kelly, 12 bodů (6 + 6)
brankáři Patrik Nechvátal (91,26 %) Danny Sabourin (93,00 %)
využití přesilovek 34,34 % 26,47 %
úspěšnost oslabení 74,42 % 90,63 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Gergely Kincses, #29 Trpimir Piragic
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Grof, Pavlikovský, Bača, Bořuta, Jass, Nemčík, Klimíček – Tomas, Rehuš, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Novák – Lattner, Fiala, Abdul.
Sabourin – Cuma, Ganzak, Marton, Kelly, Unterweger, Lassen, Reinthaler – Zagrapan, Werner, Walker – Latendresse, Bastiansen, Petruška – Ganahl, Pinter, Verlic – Konecny, Moderer, Strohmeier.