Na Orly čeká souboj s extraligovým nováčkem

PO 18. 8. 2014
Podruhé na venkovním ledě se v úterý od 17:30 hodin představí hokejisté Orlů v rámci přípravy na nadcházející sezónu. Čeká je přípravný duel na ledě Mladé Boleslavi, staronového účastníka extraligy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

BK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští si po sestupu z nejvyšší soutěže v sezóně 2011/12 dokázali v loňském ročníku po dvou prvoligových letech vybojovat postup zpět do extraligy. V baráži uspěli společně s dalším prvoligovým týmem z Olomouce a o soutěž níž poslali Chomutov a Kladno.

Středočeský tým pod vedením zkušených koučů Františka Výborného a Mariana Jelínka se může spolehnout na zkušené opory ve svém kádru. V útoku stále operuje ex-sparťanská dvojice David Výborný, Michal Broš, obranu dirigují Boris Žabka či Milan Toman. Právě Toman je jedním z početné kolonie ex-znojemských hráčů v boleslavském týmu. Kromě subtilního obránce si ve Znojmě zahráli Zdeněk Kubica, Milan Mikulík a nejčerstvěji také Richard Jarůšek. Ten na jihu Moravy působil ještě loni.

Boleslavi se v přípravném období výsledkově daří. Na úvod sice podlehli 3:4 Pardubicím, poté ale postupně porazili korejský výběr High1, Plzeň a o víkendu uspěli i na klání ve slovenském Martině, kde postupně zdolali domácí výběr, hradecký Mountfield a Piešťany a celý turnaj tak vyhráli.

Z kabiny Orlů

Znojemské přípravné zápasy zatím provází velká vyrovnanost. Žádný zápas neskončil vyšším jak dvougólovým rozdílem, naposledy svěřenci trenéra Režnara porazili Kladno 3:2. Do obranných řad by se v úterý měli vrátit Richard Pavlikovský i Aleš Sova, Orli tak odcestují k zápasu téměř v kompletním složení.

Sestavy z posledních zápasů

Us – Grof, Bořuta, Lattner, Štach, Nemčík, Drtina – Tomas, Pucher, Fiala, Bartoš, Rosa, Podešva, Havlík, Číp, Rehuš, Beránek, Beroun, Šeda, Novák, Špaček.
Valent – Hruška, Kučný, Ovčačík, Stříteský, Trška, Žabka, Robar, Vidmar – Pacovský, Bárta, Květoň – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Kubica, Jarůšek – Hyka, Musil, Lenc.