Na Graz! Orli zahajují sérii venkovních zápasů

SO 1. 10. 2016
V rámci 6. kola soutěže EBEL zavítá Znojmo na půdu nevyzpytatelného Grazu, kde se pokusí uzmout první vítězství v sezóně! Tento nelehký úkol čeká na svěřence Jiřího Režnara v neděli od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Brendon Nash v loňské sezóně vytvořil rekord 1. ligy v počtu bodů dosažených obráncem

Předposlední celek loňské sezóny zasáhla v letní přestávce již tradiční zásadní obměna kádru. Po pouhém ročním působení se přesunul do nejvyšší finské ligy dánský reprezentant a jeden z nejlepších útočníků týmu Morten Poulsen. V defenzívě se vytvořila díra po odchodu Kevina Mitchella, který v minulosti vybojoval extraligový titul s Pardubicemi.

Mezi novými tvářemi lze najít řadu výrazných jmen. Nade všemi ční zejména Oliver Setzinger známý z působení v korutanském Klagenfurtu a Kurtis McLean se zkušenostmi z KHL. Českého fanouška však nejvíce zaujme jednoznačně jméno Brendon Nash. Ofenzívní obránce zaznamenal loni za Kladno téměř bod na zápas a přetahoval se o jeho služby nejeden klub!

V současné sezóně Graz nestačil pouze na první Vídeň a na velmi silný Innsbruck, se kterým vyválčil alespoň bod za prohru v prodloužení. Naopak si hravě poradil s Dornbirnem, Villachem i s Fehérvárem. Všechny tři navíc smetl rozdílem tří branek! S deseti body tak patří druhému největšímu městu v Rakousku pátá příčka se ztrátou pouhých tří bodů na prvního.

To nálada na jihu Moravy je o něco ponuřejší. Utnout sérii porážek a naladit se na vítěznou vlnu se v pátečním vypjatém derby s Vídni nepovedlo. I přesto byl ale výkon týmu známkou, že se možná začíná blýskat na lepší časy. Orli statečně bojovali s ambiciózním soupeřem a nebýt zbytečných chyb, radovali by se z dalších bodů, které velmi nutně potřebují. "Není to úplně ideální. Je jasné, že kabinu tolik porážek poznamená. Jsme ale profesionálové a musíme táhnout za jeden provaz," prozrazuje pocity ze šatny Libor Šulák.

Pozitivem do dalších bojů je také výkon čerstvé akvizice kádru. Teddy Da Costa se hned při svém debutu uvedl důležitým gólem. "Je to důrazný hráč, který je šikovný na kotouči, rád chodí do soubojů a vyhledává je," zhodnotil novou posilu trenér Jiří Režnar.

» Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 7 11 1 3 53:61

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 12. 5.
body 1 10
aktuální forma Znojmo - Vídeň 2:4
Znojmo - Bolzano 2:3sn
Klagenfurt - Znojmo 5:1
Graz - Fehérvár 3:0
Villach - Graz 1:4
Graz - Innsbruck 1:2p
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 3 body (1 + 2) Oliver Setzinger, 8 bodů (0 + 8)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 3 body (0 + 3) Matthew Pelech, 4 body (1 + 3)
brankář Marek Schwarz (88,1 %) Sebastian Dahm (96,0 %)
využití přesilovek 6,67 % 13,04 %
úspěšnost oslabení 84,21 % 96,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Gruber, K. Nikolic
Čároví rozhodčí:Angerer, Ettlmayr

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (38. Nechvátal) – Šulák, Lakos, Lattner, Řezníček, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Bartoš, Šeda – Špaček, Pucher, Györi – Csamango.
Dahm - Pelech, Nash, Weihager, Klimbacher, Strohmeier, Unterweger, Trost, Petrovitz - Ograjensek, Brophey, Beach - Feichtner, McLean, Setzinger - Zusevics, Werner, Woger - Natter, Zierer, Pirmann.