Musíme jít gólům naproti, ví trenér Jiří Režnar

Rozhovory
PO 22. 9. 2014
Orli za sebou mají již čtyři zápasy nové ligové sezóny, ty ale nedopadly zcela podle očekávání. Tři prohry a jedna výhra, které mají na svém kontě, nejsou výsledkem, jaký by si hlavní trenér mužstva představoval.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Potřetí jste doma těsně prohráli, přestože jste tentokrát opticky byli lepším celkem. V čem byla chyba?
Tři zápasy doma bez bodu je moc. Takhle se doma nehraje. Musíme být tak silní jako loni a takové zápasy vyhrávat. Není možné vše honit ve třetí třetině, až se hra stáhne do tří formací. Hráči si musí uvědomit, že buď budou hrát všichni, nebo nikdo. Musíme zlepšit domácí zápasy natolik, aby fanoušci zase začali chodit, protože ještě jednou dvakrát podáme takový výkon a můžeme v té hale být taky sami.

Trenér Orlů Jiří Režnar

V nedělním zápase vám zejména v první třetině dělaly problém brejky ze strany soupeře. Překvapil vás italský soupeř?
Ukazovali jsme si hru Bolzana na videu a mluvili o tom. Jedna věc je ale si to ukázat a říct, a druhá věc je potom něco předvést na ledě. Bohužel, některé věci jsme prováděli tak, jako bychom tu týden nebyli. Každý hráč si musí sám sáhnout na svědomí a říct si, co mu z přípravy zůstalo v hlavě a co na ledě musí plnit. Hokej je samozřejmě hra plná chyb, ale my tu jsme od toho, abychom je dělali co nejmíň.

Během zápasů jste udělal v sestavě nějaké změny. Souvisí to s tím, co jste teď zmínil?
Určitě. Když se ohlédneme za posledními čtyřmi zápasy, tak spoustu gólů dostáváme hned po zahájení třetiny, nebo na jejím konci, navíc první tři zápasy jsme dohrávali v oslabení... Hráčům jsme vše vytkli, ale vyjdeme na led do druhé třetiny a během třiceti vteřin dostaneme zase další gól na 1:3. Tohle se musí zlepšit, jinak je to k ničemu.

Na druhé straně se vám zatím doma nedaří ani dávat góly, v čem si myslíte, že je chyba?
Kdybychom to věděli, určitě to zlepšíme. Nejsme schopni dávat góly. Samozřejmě nám chybí i trochu štěstí, když se podíváme třeba na situaci, kdy Novák tečoval střelu od modré do břevna. Bohužel to tam nespadlo. Musíme jít gólům víc naproti, samy do brány padat nebudou.

V neděli chyběl Martin Podešva, co se mu stalo?
V Lublani se zranil a natáhl si vazy v koleni. Vypadá to přibližně na dvoutýdenní absenci.

Jak vypadá zdravotní stav brankáře Tomáše Tomka?
Sádru už má dole a trénuje. Myslím si, že během dvou až tří týdnů by měl dostat šanci, abychom se mohli rozhodnout, který z gólmanů tady zůstane.