Mladíkova premiéra v brance

Aktuální zprávy
SO 21. 9. 2002
Z n o j m o - Ve svém prvním extraligovém zápase <b>Petr Svoboda</b> rozhodně nezklamal. Přestože na něm byla zpočátku vidět tréma a hned v první minutě jej překonal Ujčík, s vydatnou pomocí celého týmu svou situaci zvládl a pomohl Orlům vybojovat bod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Horší vstup do zápasu si Petr Svoboda snad nemohl vysnít. Uběhlo jen několik desítek vteřin od úvodního vhazování a Slavie druhou střelou na branku šla do vedení. Po přihrávce Kučery se mezi Svobodovy betony trefil Ujčík. "Bylo to pro mě dost těžké. Byl jsem hrozně nervózní. Když padl první gól už v padesáté páté vteřině, čekal jsem ještě dva nebo tři a šel bych z brány," neskrýval Petr své pocity po zápase. Po uplynutí 65 minut si však viditelně oddychl: "Nakonec to ale dobře dopadlo."

Svůj úvodní zápas měl ztížený i důraznou obrannou hrou svých spoluhráčů v poli. Například v třetí části na něj propustili jen dva střelecké pokusy slávistů. Takovéto zápasy nemá rád téměř žádný brankář. "Moc střel na mě nešlo, obrana hrála dnes perfektně. Já mám radši, když jsem pořád v akci a jde na mě hodně střel," přiznal Petr Svoboda.

Jeho vstup na extraligový led byl velmi rychlý. Jak dlouhý čas měl vůbec Petr na předzápasovou přípravu? "To, že budu chytat, jsem se dozvěděl až dvě hodiny před zápasem. Rozhodlo asi to, že jsem rozchytaný z Havířova a z Hradce Králové," uvedl. Za Hradec Králové odchytal v posledním týdnu dva prvoligové zápasy, v Havířově odchytal pár přípravných zápasů. Svou budoucnost však teď vidí jen ve Znojmě: "Samozřejmě je to pro mě hodně zvláštní, když vlastně nastupuju na místo po bráchovi. Říkal jsem si, že to bude hrozně těžké ho zastoupit. Každopádně se ale chci protlačit na post jedničky."