Martin Nemčík: Na střídačce všichni jen kroutili hlavou

Rozhovory
PO 16. 2. 2015
Také zápas proti Fehérváru byl podobně jako ten páteční skoupý na branky. Až v pětadvacáté minutě gólman hostů po krásné individuální akci beka Martina Nemčíka kapituloval. "Rozjel jsem se a nikdo mě už nedostihl," popisuje svůj třetí gól ve Znojmě.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Když Nemčík za stavu 0:1 málem namazal ve vlastním pásmu soupeři na další gól, znojemským stadion jen zašuměl. "Musím poděkovat gólmanovi, že to zachytil." Následně se však slovenský zadák chopil kotouče, projel celým kluzištěm a elegantně zakončil pod horní tyčku. "Udělal jsem jednu či dvě kličky, rozjel jsem se a nikdo mě už nedostihl," směje se. "Na střídačce všichni jen kroutili hlavou."

Martin Nemčík

• narodil se 26. 7. 1992 v Bratislavě
  • zahrál si za Bay State Breakers v zámoří
  • působil v Trenčíně i Povazské Bystrici
  • kontrakt ve Znojmě podepsal na sezónu 2014/2015
  • za Orly si prozatím připsal 9 kanadských bodů (3 + 6)
  • s 56 minutami je jedním z nejtrestanějších hráčů týmu

V zápase to však nebylo poprvé, co se dvaadvacetiletému mladíkovi nepovedlo správně rozehrát: "Je to tak. Ladíme formu na play-off a už je vidět ten tlak na nás. Doufám, že se s tím vyrovnám a bude to jen lepší."

Ani jedno z domácích víkendových utkání se neobešlo bez potyček. Rozhodčí rozdali dohromady 106 trestných minut. "Už se to vyostřuje a je to hodně nabité. Jde do tuhého. Všechny týmy se už těší na play-off," přiznává rozdíl oproti základní části. "Užili jsme si to ale a doufáme, že diváci také."

Orli se díky nedělní výhře vyhoupli na páté místo. Sám Nemčík však tabulky příliš nesleduje. "Pro mě je protihráč jako protihráč. Na jména se nedívám," dodává na závěr.