Máme ještě jeden zápas, ještě jednu šanci

Aktuální zprávy
NE 18. 2. 2007
Z n o j m o - Po velmi dobře zvládnutém utkání v Litvínově vstoupili Orli do zápasu s Pardubicemi s chutí, nabuzení a dobře motivovaní. Jenže narazili na soupeře, který disponuje nejen dobrou obranou, ale i vynikajícími střelci, navíc se snaží o udržení druhé příčky v tabulce. Kapitán Radim Bičánek odhodlání týmu potvrdil: „Z Litvínova jsme přijeli nabuzení, šli jsme do zápasu s tím, že se svezeme na té euforii. Nepovedlo se.“

Je třeba zapomenou a soustředit se na poslední zápas, ve kterém se může Orlům podařit vybojovat play-off. „Tento zápas skončil, bohužel se nám doma nepovedlo vyhrát. My ale musíme koukat dopředu. Máme v úterý zápas ve Varech a ten musíme zvládnout za každou cenu,“ přiznal Bičánek.

Orli mají za sebou náročný víkend a dlouhé cestování napříč celou republikou. Na jejich výkonu to ale nebylo znát. „Možná nám ke konci trochu chyběly síly, taky jsme měli trochu smůlu. Měli jsme nějaké šance, nedali jsme z nich gól. Nevytvořili jsme si takový tlak, i když jsme hráli to, co jsme chtěli. Všichni podali výborný výkon, odvedli, co měli, ale Pardubice byly lepší,“ sportovně přiznal znojemský kapitán.

Poslední šance na proniknutí do předkola vyřazovacích bojů se tak odsunula na úplně poslední zápas základní části. Orli jedou do Karlových Varů, které bojují o umístění v první šestce. Navíc jsou nepříjemným týmem, který doma dostává jen velmi málo branek. Recept na zdolání varské tvrze nastínil Bičánek jednoduše: „Ve Varech to nebude jednoduché, navíc hrají doma dobře. Budeme muset vycházet ze zajištěné obrany, tlačit se do brány a dát nějaký gól třeba z přesilovky.“ Vážnost zápasu na západě Čech si uvědomuje i střelec jediného znojemského gólu do Lašákovy sítě, Martin Růžička: „Jde o play-off, takže motivace je jasná. Musíme do posledního zápasu dát všechno a pokusit se vyhrát. Máme ještě jeden zápas, ještě jednu šanci se tam dostat. Musíme zvednou hlavy a udělat co nejlepší výsledek. A doufat, že se tam dostanem.“

Odhodlání bojovat až do konce deklaruje i trenér Miloslav Hořava: „Hráči byli v transu, chtěli zápas zvládnout. Věříme, že šanci na postup ještě máme. Říkali jsme, že se budeme rvát do poslední vteřiny. Když se nám postup do play-off povede, bude to fajn, když ne, tak to bude obrovský neúspěch a určitě to bude mít nějaký důsledky.“

Psychickou zátěž důležitého utkání neunesl Jaroslav Svoboda, který dostal nejdříve desetiminutový trest za nesportovní chování a ve druhé třetině pět minut a do konce utkání za hrubost a zranění protihráče. Trenér Hořava se na tiskovce rozčiloval: „Byla to obrovská nedisciplinovanost, nemám pro to žádné vysvětlení. Udělat něco takového v tak důležitém zápase je neomluvitelné. Takové situace musí hráč skousnout a nemůže v žádném případě takhle reagovat. Je to pro mě obrovské zklamání, že to Jarda udělal, i když víme, že je vznětlivej. Možná, že byl přemotivovaný. Je to kaňka na výkonu celého mužstva.“