Líbí se mi, že trénujeme moderně. Je to tu na vysoké úrovni, všiml si Dalibor Řezníček

Rozhovory
NE 5. 6. 2016
Z extraligového Zlína posílil Orly na začátku května Dalibor Řezníček. Čtyřiadvacetiletý bek má na svém kontě již přes tři sta startů v nejvyšší soutěži, titul mistra republiky i zkušenosti s Ligou mistrů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Řezníček strávil valnou část své dosavadní kariéry právě ve Zlíně. Tři utkání odehrál v první lize za Jihlavu a pětadvacet zápasů si připsal i v dresu české reprezentace do dvaceti let. Nyní se připravuje na novou etapu v mezinárodní EBEL. "Ve Zlíně mi skončila smlouva a Znojmo se ozvalo jako první. Předalo mi konkrétní nabídku. Tím mě oslovilo. Cítil jsem opravdový zájem z klubu, takže jsem do toho šel," říká v rozhovoru.

O EBEL jste už někdy slyšel?
Sledoval jsem ji jen okrajově. Věděl jsem, jak se Znojmu daří, navíc tu hrál Tonda Bořuta, který je taktéž ze Zlína. Viděl jsem, že kluci mají ty výsledky dobré, a i z tohoto pohledu se mi nabídka líbila.

Dalibor Řezníček polyká dávky letní přípravy

Vyměňovali jste si s Tondou Bořutou nějaké zkušenosti?
To ne. Udělal jsem si obrázek tak nějak sám z toho, co jsem si přečetl na internetu.

Máte už představu, jaká by měla být vaše role v týmu?
To se teprve uvidí. Ještě jsme se o tom s trenéry nijak zvlášť nebavili. Zatím běží letní příprava. Je tu hodně šikovných kluků.

Co se týče letní přípravy, dávají vám trenéři hodně zabrat?
Je to náročné, ale líbí se mi, že trénujeme moderně. Je to opravdu na vysoké úrovni a myslím si, že nás to dost obohatí.

Co očekáváte vy sám od EBEL? Myslíte, že by vám ten styl mohl vyhovovat?
Sám jsem na to zvědavý. Věřím, že ta adaptace bude co nejrychlejší, pokud možno okamžitá. Doufám, že se nějakým způsobem prosadím, abych byl platný pro mužstvo.

Setkal jste se už s nějakým týmem, který působí v EBEL?
Nesetkal. Sice jsme hráli se Zlínem Ligu mistrů, ale neměli jsme ve skupině žádného soupeře z EBEL.

Jaké zkušenosti jste si odnesl z Ligy mistrů?
Byly to super zápasy. Mají velkou kvalitu a hrají se v obrovském tempu. Těším se, že si to zopakuji, a že potkáme zase jiná mužstva. Všem nám to může prospět.

Už jste se byl poohlédnout ve městě?
Ano. Byl jsem se párkrát projít, když bylo volné odpoledne. Moc se mi tu líbí i po této stránce. Dobře vypadá i stadion. Je takový menší a útulnější. V tomto směru nebude žádný problém.