<i>Lemieux mě vůbec nenapadl</i>, říka Pucher

Reprezentace
ČT 24. 1. 2002
Zápas v Havířově byl pro Petera Puchera předposlední před olympijskou anabází. Se znojemskými fanoušky se rozloučí v pátek proti Litvínovu a poté se už vydá na sraz slovenského národního týmu.<br><br> <b>U příležitosti her v Salt Lake City jsme pro vás připravili olympijský speciál, ve kterém budeme podrobně sledovat jediného znojemského zástupce. Více na <a href=http://hcorli.cz/OH2002/>www.hcorli.cz/OH2002</a></b>
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Petře, takovou přestřelku jste asi v Havířově nečekali?
No, nakonec padlo jedenáct gólů, to je opravdu hodně. Přijeli jsme sem s tím, že chceme získat body, nejlépe hned všechny tři. V poslední době se nám daří a chtěli jsme to potvrdit i tady. Havířov hrál tvrdý a rychlý hokej, který je pro nás nepříjemný a museli jsme se s tím vypořádat. Je pravda, že na to, že jsme chtěli dobře bránit jsme dostali dost gólů. Ve druhé třetině jsme se přestali koncentrovat na hru, hodně jsme faulovali a za to jsme pykali, což byla smůla.

Co vám říkali trenéři v šatně před poslední třetinou?
Samozřejmě že v hokeji prohrávat o dvě branky není žádná tragédie, bylo to 3:5 z našeho pohledu, takže jsme chtěli alespoň srovnat. V prodloužení už je to potom o štěstí. Hlavně nás trenéři nabádali, abychom více napadali a hráli důrazně.

Nemyslel sis ty osobně třeba i na ten třetí gól a druhý hattrick po sobě? Přece jen, měl už jsi dva góly..
Určitě mě to překvapilo, ale oba góly jsem dával po perfektních přihrávkách do prázdné branky, nejdřív od Marka Urama a potom Karla Soudka. Trochu se mi to v hlavě objevilo, že bych mohl dát ten třetí, ale nakonec jsem si řekl, že by to bylo už trochu moc. Jsem rád, že to dopadlo tak jak to dopadlo a že jsme získali aspoň bod.

Tento bod vás dál přibližuje k play off, myslíš že by vás mohlo ještě něco zastavit?
No jasné ještě není nic, ale máme to velmi dobře rozehrané. Hlavně se nesmíme uspokojit s tím, že máme nějaký náskok a musíme dál hrát naplno a získávat body, každý bod se nám bude hodit v boji o umístění v první osmičce. Ale stejné cíle mají i soupeři, nic není rozhodnuto.

Týmu se v poslední době daří, jak se cítíš ty osobně se svými výkony spokojen? Myslíš, že ti góly pomůžou například dostat se přímo do olympijského týmu?
To je ještě dost daleko, v nároďáku bude hodně záležet na tom, s kým budu hrát. Samozřejmě, že jsem rád, že naše celá pětka hraje dobře. Když člověk dává góly a má i nějaké nahrávky, tak se určitě cítí dobře.

Mrzelo by tě moc, kdyby ses na olympijském turnaji nedostal do týmu, nebo by sis třeba zahrál jenom jeden zápas?
Asi každého by to mrzelo, když má takovou šanci a nedostal by se na olympiádu, ale i kdyby se to stalo, tak se vrátím zpátky a budu hrát dál. S olympiádou svět nepadá.

V národním týmu máš místo obvyklé třiatřicítky na dresu číslo 66. Proč sis ho vybral a nemyslíš si, že se třeba v Americe na tebe budou dívat tak, že kopíruješ Maria Lemieuxe?
To opravdu nevím jak se na mě budou dívat. Já jsem chtěl třicettrojku, ale bohužel u nás je to tak zařízené, že chlapci z NHL mají přednost při výběru čísel takže si třiatřicítku vzal Žigo Pálffy. Vybral jsem si tedy dvojnásobek a vůbec mě v tu chvíli nenapadlo, že ji má i Mario Lemieux.

Na sraz reprezentace odjíždíš teď v neděli, nemrzí tě, že přijdeš o utkání hvězd, do kterého si byl vybrán?
Určitě je to pro hráče pocta, když byl vybrán mezi nejlepší hráče ligy, ale já bych měl potom opravdu nahuštěný program a časově by mi to nevyhovovalo. Takhle se raději doma v klidu sbalím a připravím se na sraz.

Jaký je vlastně tvůj nejbližší program?
V neděli večer se mám hlásit v Bratislavě, máme mít lékařské prohlídky, fasování olympijského oblečení a návštěva prezidenta. 29. potom odlétáme na soustředění.

Kdy máš v plánu se z olympiády vrátit?
Já bych tam samozřejmě zůstal co nejdéle, ale to bude samozřejmě záležet na tom, zda se dostanu do týmu a jak se nám bude dařit. Je to ještě daleko.

Když budete mít čas, budeš se chtít jít podívat na nějaké další sporty?
No nevím, v Naganu jsme moc času neměli a navíc bylo všechno od olympijské vesnice dost daleko, takže musím přiznat, že v Naganu jsem nic neviděl. Ale pokud by byla ta možnost, tak bych se rád podíval třeba na skoky na lyžích, ty se mi líbí. Uvidíme jak bude čas.

Tobě končí po sezóně smlouva ve Znojmě, bylo už ti od vedení klubu nabídnuto prodloužení smlouvy?
Ano, manažer už se mnou o tom mluvil a já jsem si nechal nějaký čas na rozmyšlenou.

Máš v současné době nabídky z jiných klubů, například ze zahraničí?
Zatím ne, myslím, že na tyto záležitosti je ještě brzo, uvidíme později.

Takže je možné, že tě fanoušci uvidí ve znojemském dresu i příští sezónu?
Samozřejmě, všechno je možné. Uvidíme.

Díky za rozhovor a přeji za všechny fanoušky hodně štěstí na olympiádě.