Last-minute posila se zvučným jménem. Ve Znojmě podepsal Tomáš Plíhal!

Aktuální zprávy
ST 14. 9. 2016
Dva dny před startem nového ligového ročníku Erste Bank Eishockey Ligy hlásí Znojmo novou posilu do útoku. Je jí Tomáš Plíhal, třiatřicetiletý hráč s více jak 90 zápasy v NHL a titulem finského mistra. S Orly podepsal roční kontrakt s výstupní klauzulí.

Plíhal hokejově vyrostl v Liberci, už v osmnácti letech poté vyrazil do zámoří. V dresu Kootenay Ice hned v první sezóně v Americe vyhrál prestižní Memorial Cup pro vítěze nejlepší juniorské soutěže světa. Postupně se prosadil i na farmě v Clevelandu a v sezóně 2006/07 nastoupil v dresu San Jose Sharks vůbec poprvé k zápasu NHL.

Tomáš Plíhal

• vítěz Memorial Cupu i Ceny Fair Play ve WHL
  • 93 zápasů za San Jose Sharks v NHL
  • mistr finské ligy s TPS Turku
  • vicemistr české extraligy s Třincem

V nejkvalitnější lize světa strávil tři sezóny, během nichž si připsal na konto 93 utkání, sedm branek a devět asistencí. V létě 2009 přesídlil do Finska, kde se stal jednou z vůdčích postav TPS Turku, s nímž na jaře 2010 zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Ve skandinávské zemi si zahrál i za Oulu a Tampere, až si jej v létě 2014 přivedl do svého kádru Třinec.

Po dvou extraligových ročnících nyní Plíhal posiluje Znojmo a měl by se stát jednou z vůdčích postav útočných řad týmu. "Tomáš je výborným hráčem, excelentní zejména v předbrankovém prostoru. Měl by nastupovat na přesilovky i oslabení. Počítáme s tím, že nám v těchto situacích hodně pomůže," konstatoval prezident klubu Pavel Ohera.

» Kompletní statistiky Tomáše Plíhala