Last-minute posila se zvučným jménem. Ve Znojmě podepsal Tomáš Plíhal!

14.9.2016 | Lukáš Peroutka

Dva dny před startem nového ligového ročníku Erste Bank Eishockey Ligy hlásí Znojmo novou posilu do útoku. Je jí Tomáš Plíhal, třiatřicetiletý hráč s více jak 90 zápasy v NHL a titulem finského mistra. S Orly podepsal roční kontrakt s výstupní klauzulí.

Plíhal hokejově vyrostl v Liberci, už v osmnácti letech poté vyrazil do zámoří. V dresu Kootenay Ice hned v první sezóně v Americe vyhrál prestižní Memorial Cup pro vítěze nejlepší juniorské soutěže světa. Postupně se prosadil i na farmě v Clevelandu a v sezóně 2006/07 nastoupil v dresu San Jose Sharks vůbec poprvé k zápasu NHL.

Tomáš Plíhal

• vítěz Memorial Cupu i Ceny Fair Play ve WHL
  • 93 zápasů za San Jose Sharks v NHL
  • mistr finské ligy s TPS Turku
  • vicemistr české extraligy s Třincem

V nejkvalitnější lize světa strávil tři sezóny, během nichž si připsal na konto 93 utkání, sedm branek a devět asistencí. V létě 2009 přesídlil do Finska, kde se stal jednou z vůdčích postav TPS Turku, s nímž na jaře 2010 zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Ve skandinávské zemi si zahrál i za Oulu a Tampere, až si jej v létě 2014 přivedl do svého kádru Třinec.

Po dvou extraligových ročnících nyní Plíhal posiluje Znojmo a měl by se stát jednou z vůdčích postav útočných řad týmu. "Tomáš je výborným hráčem, excelentní zejména v předbrankovém prostoru. Měl by nastupovat na přesilovky i oslabení. Počítáme s tím, že nám v těchto situacích hodně pomůže," konstatoval prezident klubu Pavel Ohera.

» Kompletní statistiky Tomáše Plíhala

Co jsme psali před lety