Když budeme dodržovat trenérovu taktiku, uspějeme, říká Jiří Beroun

Rozhovory
SO 18. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - Čtyři zápasy, čtyři vítězství, dvacet sedm vstřelených gólů a první místo v tabulce Regionálního poháru s jedenácti body. Taková je zatím bilance znojemského mužstva, které se pod vedením trenéra Martina Stloukala pilně připravuje na druhý ročník v rakouské hokejové EBE lize. Jako poslední doplatila na ofenzivní hokej Orlů Jihlava, která odcházela ze znojemského ledu s výpraskem 4:8.

„Výsledky jsou dobré, góly nám tam zatím padají, ale je potřeba pořád takto pracovat, abychom to přenesli do ligy a navázali tady na ty výsledky,“ řekl po zápase s týmem z Vysočiny Jiří Beroun. On sám se v posledním duelu postaral o dva góly svého mužstva. „Při tom prvním mi dal Honza Šeda přihrávku před prázdnou branku, takže tam s tím nebylo moc práce a u toho druhého to bylo sehrané tři na jednoho, gólman byl rozhýbaný a šlo mu to do protipohybu, takže taky nic náročného,“ popsal znojemský kapitán situace, při kterých navyšoval vedení domácích na 4:1 a poté na 7:1.

A bylo to právě střetnutí s Jihlavou, ve kterém se nestalo to, co v předchozích utkáních, kdy znojemští hokejisté měli parádní vstup do zápasu, ale poté se museli o výsledek strachovat. Tentokrát si Orli svůj náskok pohlídali až do samotného závěru. „Myslím si, že dvě třetiny byly odehrány suprově, a že už to trošku vypadalo. V té třetí už to bylo přeci jen horší, nohy byly zatuhlý, ale není se čemu divit, když má člověk ráno těžký trénink,“ rozpovídal se dvaatřicetiletý hráč. „Ale cítili jsme se určitě líp, než v předchozích zápasech,“ dodal vzápětí.

Další střetnutí čeká na svěřence kouče Stloukala v úterý, kdy je v hlavním městě prověří pražská Slavia. Zda půjdou do boje proti extraligovému mančaftu se stejnou taktikou, jako dosud, nechtěl Beroun předvídat. „Uvidíme, s čím přijde trenér. Myslím si, že když budeme dodržovat taktiku, kterou nastolil, bude to slavit úspěch,“ věří.