Karel Plášek po návratu: Do Znojma jsem se strašně moc těšil

Rozhovory
ST 17. 11. 2010
<em>Znojmo</em> - Když před měsícem poslalo vedení klubu Karla Pláška na hostování do Písku, vzbudilo to mezi fanoušky bouřlivé debaty. Nyní však uplynul měsíc a dlouholetý útočník Znojma ve středu proti Chomutovu opět oblékl dres s orlem na prsou. „Měl jsem trošku trému,“ přiznal se s úsměvem po utkání. Na jihu Čech se Pláškovi poměrně dařilo, do svých statistik si připsal pět kanadských bodů, z toho čtyři góly. V úterý si společně s Radkem Hamanem zahrál i extraligu za Plzeň: „Jsem rád, že jsem to mohl zase zkusit.“

Jak hodnotíte zápas proti Chomutovu?
Špatně, dostali jsme spoustu gólů. Chomutov je sice vynikající mančaft, ale dostat sedm gólů doma je moc. Dělali jsme zbytečné chyby a oni toho dokázali využít. Myslím si, že zápas nebyl špatně rozehraný, že jsme hráli docela slušně, ale dopadlo to, jak to dopadlo.

Jak se hrálo vám osobně po měsíci znovu za Znojmo?
Měl jsem trošku trému (smích). Byla i větší, než když jsem hrál poprvé v Písku nebo v Plzni. Myslel jsem, že to dopadne lépe, ale bohužel.

Karel Plášek v dresu Písku

V Písku jste dal čtyři góly. Jak byste to měsíční hostování zhodnotil?
Dostal jsem impuls. Zase něco nového. Hrál jsem jiné křídlo, než tady ve Znojmě. Pak mě dali i do centru. Dá se říct, že jsem si to tam užil.

Jaká byla v Písku kvalita týmu?
Když jsem přišel, tak se tam povyměňovala spousta hráčů. Písek, když postoupil do ligy, tak si nechal tři čtvrtě týmu a teď, když nejsou výsledky, tak to tam točí. Za ten měsíc, co jsem tam hostoval, tam prošlo plno hráčů.

Vrátil jste se a hned vás poslali zase na zápas do Plzně. Jak jste se to dověděl a kdy?
Dověděl jsem se to ještě Písku, že mám jet do Plzně. Je to extraligový mančaft, takže jsem to chtěl ještě zkusit. Jsem rád, že jsem tam hrál.

Jak to vypadá s výhledem do budoucna? Budete tam jezdit častěji?
Ne, to já nevím. Já jsem ve Znojmě první den a nevím, kam mě zase pošlou (smích).

Včera v Plzni jste se Slavii vedli 4:1 ještě deset minut před koncem. Nakonec se muselo prodlužovat...
Padesát minut jsme hráli úplně super, ale pak přišel zlom. Myslím, že se mohlo i něco chytit (smích). Prostě byla to smůla. Přestali jsme držet náš systém a nepadalo nám to tam. Po většinu zápasu jsme byli ale lepší.

Teď jste se vrátil do Znojma. Jste spokojený?
Říkám, strašně moc jsem se těšil, ale bohužel to nedopadlo, jak jsem si představoval.