Juniorští vicemistři finišují letní přípravu

Juniorský hokej
ST 26. 6. 2013
<em>Znojmo</em> - Po úspěšné loňské cestě premiérovým ročníkem Erste Bank Young Stars League vyhlíží znojemský juniorský tým další sezónu na mezinárodní scéně. Pod vedením nového kouče Petra Kučírka se hráči připravují již od začátku května. „Kluci se snaží. Vidím, jak jdou do každého tréninku naplno,“ je prozatím Kučírek spokojen.

Po téměř dvou sezónách v A-týmu jste se vrátil k mládeži, je to pro vás příjemná změna?
Mě ohromně baví, že jsem zase hlavní kouč. Když jsem dostal tuto nabídku, tak jsem ji s chutí přijal. Rád si připravuji trénink po svém, rád pracuji s mládeží.

Koho jste si vybral jako své nejbližší spolupracovníky?
Mým asistentem u juniorky bude Petr Konečný, který je zároveň hlavním trenérem u staršího dorostu, kde jsem zase asistentem trenéra já. Je to tak i z toho důvodu, že starší dorost se letos premiérově účastní rovněž mezinárodní ligy. Věříme tak v úspěšnou spolupráci. Vedoucím juniorského mužstva zůstává Roman Hobza.

⇒  Hlavní kouč juniorů Petr Kučírek

Kolik hráčů máte momentálně v přípravě?
Už teď se do letní přípravy zapojilo dvacet šest hráčů. Stále se nám však hlásí noví kluci, většinou ročníky 1995. Do týmu jsem momentálně zařadil i mladé talentované hráče, kteří ještě věkem nepatří do juniorské kategorie, konkrétně se jedná například o Kruckovyče (ročník 1997) nebo Fruhwirta (ročník 1996). V kádru pro sezónu zůstane 22 hráčů, tedy čtyři kompletní pětky a dva gólmani.

S jakými ročníky můžete v letošní sezóně pracovat?
Letos do juniorské kategorie oficiálně spadají ročníky 1994 a 1995. Pro ročník 1993 je udělena pro pět hráčů výjimka, do níž zařadíme obránce Jana Hobzu, Michala Theimera a útočníky Lukáše Nováčka, Aleše Pelikána a Marka Špačka.

Kteří gólmani se objeví v brankovišti?
Počítat můžeme s Petrem Helešicem, který teď trénuje s A-týmem, Jakubem Novotným, ten je ale po operaci menisku. Připojit by se k nám měl také brankář Jan Šlapáček z Jihlavy.

Bude opět probíhat spolupráce juniorského týmu a mužstva Moravských Budějovic?
Mám v plánu zapojovat juniory do druhé národní ligy, kde by si mohli vyzkoušet seniorský hokej v dresu Moravských Budějovic. Pomalu bych tak dával v juniorce prostor právě i mladším hráčům, kteří ještě patří k dorostu. Samozřejmě vše by se odvíjelo podle síly našich soupeřů a podle toho, jak by se nám v lize dařilo. Jistě se nabízí otázka, jak na tom budeme my. U mládeže se průběh sezóny těžko odhaduje, každý rok může být jiný.

Jak dlouho už trénujete?
Společně se připravujeme od začátku května a scházíme se osmkrát do týdne. V pondělí a ve čtvrtek trénujeme jednofázově, ostatní dny máme dvoufázové tréninky. Se suchou přípravou končíme na přelomu června a července, pak se sejdeme až v neděli 28. července na ledě.

Máte již naplánované i přípravné zápasy?
Ano, máme. Utkáme se s Kometou Brno, s Třebíčí. Potom jedeme v polovině srpna na turnaj do Jihlavy, kde budeme hrát s domácím týmem, s Českými Budějovicemi a s Třincem. Jsou to kvalitní extraligové týmy, které by nám měly ukázat, jak na tom skutečně jsme. Ligové zápasy nám začínají poměrně brzy, první mistrovské utkání odehrajeme již 4. září.