Juniorské semifinále je tu, do Znojma míří Slavia

Juniorský hokej
PO 21. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Nelehký úkol leží před hráči znojemské juniorky. Po bojovných výkonech na ledě Zlína, kde udolali svého soupeře a radovali se z vysněného postupu do semifinále, je čeká Slavia Praha. V následujících několika dnech tedy musí mladíci dvakrát zvítězit, aby poslali ke dnu i Pražany. První duel této série sehrají Orli na domácím ledě už v úterý. Přijďte je podpořit i vy! Zápas začíná v 18.00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Když naskakovali 17. září znojemští junioři na led, aby sehráli svůj první zápas v nadcházející sezóně, určitě netušili, že se stejným soupeřem svedou lité boje semifinále.

První vzájemné utkání skončilo lépe pro domácí Orly, kteří pražskou Slavii porazili s velkým náskokem 4:1. První gól znojemského týmu tehdy padl z hole Podešvy, následovaly trefy Jarůška, Trojana a Nováka. Jediný gól hostů dal příhodně až několik minut před závěrečnou sirénou Tomáš Příhoda.

Další souboj s tímto soupeřem svedla znojemská juniorka v našem hlavním městě až koncem října a opět se z vítězství radovali Jihomoravané. Při triumfu 6:2 řádila především formace Videlka - Trojan - Telesz, která zajistila čtyři ze šesti hostujících branek.

Následný střet v nadstavbové části byl rozhodnut takřka v první dvacetiminutovce, v níž byly k vidění veškeré góly utkání. Nevyužité šance a chabý začátek v podání Orlů tentokrát darovaly výhru 2:1 Pražanům.

⇒ Janu Trojanovi se proti pražskému soupeři dařilo nejlépe

Do posledního duelu nastoupilo Znojmo ve značně oslabené sestavě, branku hájil gólman dorostu Petr Helešic, trenéři se museli obejít také bez „áčkových“ opor. Přesto byli jejich svěřenci rovnocennými soupeři a dlouho drželi vyrovnaný stav, nakonec ale prohráli 1:3.

Nejproduktivnějším hráčem vzájemných duelů je na znojemské straně Jan Trojan, který do slávistické brány vsítil tři góly a na dva přihrál. Na druhé straně se o první místo muže, jež nejvíce potrápil Jihomoravany, dělí hned tři hráči, a to Hellar, Příhoda a Slavíček, kteří mají svorně po dvou brankách.

V celkovém kanadském bodování play-off na obou stranách vládnou hráči se zkušenostmi ze seniorského hokeje. Znojemský tým táhnou Rachůnek, Pláněk, Videlka nebo Havlík, Pražané spoléhají na vycházející hvězdu Dmitrije Jaškina, Poletína, Žejdla, Klhůfka či Hertla, tedy všechno hráče, kteří v letošním ročníku dostali pod Vladimírem Růžičkou šanci v extralize.

Z orlí kabiny

V současné době se trenéři Znojma mohou spolehnout na všechny hráče kádru s výjimkou obránce Jakuba Stehlíka a útočníka Patrika Nováka, který kvůli vyššímu trestu inkasovanému ve Zlíně může nastoupit až ve čtvrtek. „Do zápasu naskočí obránce Tichý, který je odpočatý a určitě se vyhecuje k maximálnímu výkonu, protože ve Slavii hrával,“ uvedl Martin Stloukal.

Nejistý je start Dominika Piskoře. „Piskoř má natažené vazy v koleni. Ráno s námi trénoval. Uvidíme, jak to bude dál.“ Otazník zůstává také nad jménem nejproduktivnějšího juniora základní části Richarda Jarůška, který stále není zcela v pořádku. „Velice si cením toho, že nastoupil do nedělního zápasu. Zatím to vydržel, musím to zaklepat. Uvidíme, snad se dostane do herní pohody, kterou potřebuje, aby nám pomohl,“ doplnil Stloukal.