Jihomoravský kraj hostí největší sportovní mládežnickou akci roku

Aktuální zprávy
ST 21. 6. 2017
Olympiáda dětí a mládeže je největší sportovní akcí v České republice pro děti a mládež. V roce 2017 se uskuteční ve dnech 24. až 29. června 2017 v Brně. Sportovci ve věku 8-16 let budou soutěžit v celkem 22 sportech a jedné kulturní soutěži.

Brno na konci června zaplaví více jak 4620 mladých sportovců, jejich trenérů a realizačních týmů v nepřehlédnutelných reprezentačních dresech jednotlivých krajských výprav! Vzhledem k atraktivnímu termínu – konec školního roku očekáváme v Brně také velkou diváckou kulisu - jak z žáků a studentů Jihomoravských škol tak také ze všech ostatních koutů republiky.

Olympiáda dětí a mládeže 2017 bude slavnostně zahájena v sobotu 24. června v pavilonu F na brněnském výstavišti. Pořadatelé již nyní připravují atraktivní program, jehož vrcholem bude vystoupení kapely Slza a také poslední ohňostroj festivalu IGNIS BRUNENSIS 2017 na hradě Špilberk. Od neděle do středy pak budou probíhat všechny soutěže olympiády. Ve středu 28. června večer bude olympiáda slavnostně ukončena a ve čtvrtek 29. června se všichni účastníci rozjedou zpět do svých domovů.

ODM 2017

Srdcem olympiády bude olympijská vesnice, která bude situována do areálu Vysokého učení technického v Brně v Králově Poli, kde budou všichni sportovci, trenéři i funkcionáři bydlet, stravovat se a kde bude rovněž po dobu celé olympiády fungovat Olympijský dům. Zde bude pro účastníky a návštěvníky ODM připravena funzona a funpark a každý večer pak slavnostní ceremoniály předávání olympijských medailí a zajímavé doprovodné programy, jejichž součástí budou autogramiády sportovních legend, olympioniků a sportovních hvězd ČR.

Téměř polovina sportovišť bude z Olympijské vesnice dostupná pěšky do 15 minut. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna bude zřízena kyvadlová doprava na všechna sportoviště. Mladí olympionici se tak pohodlně, rychle a zdarma na základě identifikační akreditační karty dostanou na všechna sportoviště fandit svým kamarádům. Konečná všech linek bude před Olympijským domem v areálu Kolejní na Kolejní ulici.

Pořadatelem Olympiády dětí a mládeže 2017 je Jihomoravský kraj. Významnými partnery pak Statutární město Brno, Vysoké učení technické v Brně, Dopravní podnik města Brna, STAREZSPORT a. s a brněnské sportovní kluby.

Průvodci letošní olympiády budou také nepřehlédnutelní maskoti – krokodýlí kluk Kroko a krokodýlí slečna Dýlka. Ambasadory jednotlivých sportů jsou známé sportovní osobnosti v čele s předsedkyní Klubu olympioniků Jihomoravského kraje Šárkou Kašpárkovou a mnohé další sportovní hvězdy, které v minulosti projektem ČOV prošli a které už ČR reprezentují na „opravdových“ olympiádách – atletka Míša Hrubá, gymnastka Kristýna Pálešová nebo jachtař Viktor Teplý.

Cílem Jihomoravského kraje a města Brna je připravit pro účastníky dalšího ročníku ODM nejen nejlepší podmínky pro vysokou úroveň olympijských soutěží. Chystají nejen pro ně, ale také pro jejich rodiny, fanoušky a kamarády atraktivní doprovodný program, tak, aby se do našeho vlídného regionu rádi vraceli i v dalších letech.

Více informací najdete také na:
» oficiálním webu akce
» oficiálním Facebooku akce