Jak dál? Znojmo se porve o poslední dvě vstupenky do play-off

Aktuální zprávy
PÁ 18. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Ani ve svém druhém ročníku Erste Bank Eishockey ligy nepostoupí Orli do play-off přímo. V pátek v Salzburgu sice vyhráli, ale výsledky ostatních zápasů jim přidělily konečné sedmé místo po základní části. Od úterý budou bojovat se Salzburgem, Fehérvárem, Lublaní, Dornbirnem a Innsbruckem o poslední dvě vstupenky do vyřazovacích bojů.

V neděli přijede na jihomoravský led k poslednímu zápasu základní části rakouský Innsbruck (od 17:45). Výsledek duelu již postavení v tabulce ani jednoho celku neovlivní. Znojmo skončí sedmé, Žraloci poslední. Ve spodní části tabulky se bude rozhodovat pouze mezi osmým až desátým místem.

⇒  Tabulka po 43. kole EBEL

Jistý postup do play-off má první šestka, tedy Vídeň, Záhřeb, Villach, Graz, Linz a Klagenfurt. Poslední dvě místa zaplní týmy z druhé poloviny tabulky.

V nadstavbové části, která začíná v úterý 22. ledna a končí 22. února, se utká každý s každým dvakrát (jednou doma, jednou venku). Mužstva si přenesou pouze bonusové body. První tým z dané poloviny 4, druhý 3, třetí 2, čtvrtý 1, pátý a šestý 0.

Orli tedy vstoupí do nadstavby se čtyřmi body. Již v úterý 22. ledna se v domácím prostředí představí znovu proti Innsbrucku. V pátek zamíří do Dornbirnu. V polovině nadstavbové části boje na necelých čtrnáct dní ustanou kvůli reprezentační přestávce. Termíny zápasů Znojma v nadstavbové části naleznete zde.