Hokejové Znojmo pro mě není neznámou, říká mladý obránce Milan Dóczy

Rozhovory
ČT 22. 7. 2010
<em>Znojmo</em> - Jednou z nových tváří, které se představily při prvním tréninku na znojemském ledě, je urostlý bek Milan Dóczy. Svou spíše zápasnickou postavou s parametry 197 cm a 97 kg budí tento nadějný obránce oprávněný respekt. Hráč se zkušenostmi z juniorských zámořských soutěží, reprezentačních výběrů i z MS 18 a MS 20 se nyní spolu s dalšími třineckými spoluhráči připravuje ve Znojmě. O jejich dalším působení se rozhodne během několika následujících týdnů.

Milane, máte za sebou první trénink, můžete jej zhodnotit?
První trénink je vždycky takový rozkoukávací. Led ještě není tak kvalitní, trochu mě bolí nohy, ale tak je to vždy. Rozhodně si není nač stěžovat.

Znáte některé hráče ze znojemského týmu, nebo byl pro Vás dnešek tak trochu skokem do neznáma?
Znám. Ještě v době, kdy Znojmo hrálo extraligu, jsem se sem občas jezdil dívat na zápasy, takže znám hráče jako Radek Haman nebo Karel Plášek. A samozřejmě třinecké kluky, kteří jsou tu teď se mnou.

⇒  Milan Dóczy v zápřahu na prvním tréninku

Mohl by jste krátce zrekapitulovat Vaši předchozí kariéru?
S hokejem jsem začínal ve Zlíně, tam jsem se také zúčastnil hokejového náboru. Pak jsem hrál chvíli v Třinci a poslední 3 roky jsem strávil v zámořských juniorských soutěžích. Teď jsem se vrátil zpět do Třince, který mě poslal do Znojma.

Kdy jste do Znojma přijel?
Spolu s ostatními kluky jsme přijeli už o víkendu. Zatím jsme se stačili jen ubytovat a trochu si prohlédnout město.

Ve Znojmě jste tedy krátce, jak se Vám tu líbí?
Tak Znojmo znám už z dřívějška. Teď jsme se byli podívat jen do centra města, ale určitě bude ještě čas na nějakou větší prohlídku. Jinak po hokejové stránce je, myslím, vše v pohodě.

Jak nejraději trávíte svůj volný čas?
Jednoznačně pohybem. S kamarády často vyrážíme sportovat.