Hlasování All-Star formace zná své vítěze! Mezi nejlepšími i vítěz Stanley Cupu

Aktuální zprávy
NE 18. 6. 2017
Sedmnáctidenní hlasování, ve kterém jste mohli volit své favority do pětičlenného výběru hráčů, kteří nastoupili v dresu Orlů v době působení v Erste Bank Eishockey ligy, skončilo. Mezi nejlepšími se ocitl Peter Pucher, Libor Šulák či dva Kanaďané.

Brankáři

Mezi brankáři se svedl největší boj mezi Patrikem Nechvátalem a Ondřejem Kacetlem. Zatímco druhý jmenovaný je orlím odchovancem, Patrik Nechvátal ve Znojmě začínal v roce 2014 a strávil s týmem tři kompletní sezóny, během nichž se podílel i na postupu do finále EBEL. Právě vicemistrovská sezóna byla jeho nejpovedenější v kariéře. Celkově ve Znojmě odchytal sto deset utkání. Od ročníku 2017/18 jej budeme vídat v dresu Innsbrucku.

Obránci

Z obránců se nejvíce vedlo Liboru Šulákovi, jenž je prvním hokejistou z EBEL, kterému se podařilo dostat se do národního týmu a posléze podepsat nováčkovskou smlouvu v NHL. O své prestižní angažmá si řekl především skvělými výkony v dresu Orlů v obou sezónách, kdy zde působil. Hned v úvodním ročníku vyhrál cenu pro nejlepšího nováčka sezóny, další rok se mu podařil o bodově, když nasbíral celkem dvacet osm kanadských bodů. Navíc si držel velmi solidní bilanci v účasti na ledě (+18).

Lubomír Štach na jihu Moravy odehrál deset sezón a zažil i extraligové a prvoligové období. Po přestupu do mezinárodní EBEL tento ofenzivní bek nasbíral vždy nejméně sedmadvacet bodů, jeho maximem pak byla stříbrná sezóna 2015/16. Stejně jako Patrik Nechvátal, i on změnil působiště a vydal se do Tyrolska.

Útočníci

Na postu útočníků podle očekávání zabodoval nejvíce Peter Pucher, který obdržel více než pětinu všech hlasů. Tato legenda znojemského hokeje odehrála za Orly 753 utkání s bilancí 616 kanadských bodů. V posledním roce působení si připsal dvacet devět bodů. Nyní míří do druholigových Moravských Budějovic.

Druhý nejvyšší počet hlasů obdržel Kanaďan Colton Yellow Horn, jenž do Znojma přišel v létě 2015 a okamžitě se stal základním stavebním kamenem orlí ofenzívy. Během 113 duelů dokázal nasbírat 131 kanadských bodů, tedy více než jeden na zápas. Jeho povedené angažmá přerušilo pouze krátké působení v extraligové Plzni, kde si ovšem taktéž nevedl vůbec špatně. V jedenácti střetnutí skóroval čtyřikrát.

Bryan Bickell patří mezi nejslavnější hokejisty, kteří v Nevoga areně kdy bruslili. Během své kariéry totiž získal hned tři Stanley Cupy. Nejvíce se mu podařilo zejména play-off v roce 2013, kdy mu patřilo druhé místo v bodování Chicaga Blackhawks, a výrazně tak pomohl k zisku trofeje. Ve Znojmě odehrál celkem dvacet osm zápasů během výluky v zámoří a nasbíral sedmadvacet bodů. Před několika měsíci mu však byla diagnostikována roztroušená skleróza a musel ukončit kariéru.

* Do ankety byli zahrnuti všichni hráči Orlů, kteří nastoupili v době působení v EBEL alespoň ke dvaceti zápasům. Každé jméno bylo možno použít pouze jednou. Hlasy, které tyto podmínky nesplnily, nebyly započítány. Celkově přišlo 1173 hlasů.

Výsledky hlasování